PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ

AKO NÁM TALIANSKO ODHALILO LA VERITU

15Máj

ako-nam-taliansko-odhalilo-la-veritu

Taliansko samo osebe je vskutku uchvacujúci kus sveta. Tým asi nikoho neprekvapím. Ale viete, čo je uchvacujúcejšie? Ísť tam ako partia vyvážene zložená z troch správne šibnutých dievčat, učiteľky taliančiny, dvoch pani doktoriek, praktikantky a štvorčlennej skupinky dievčin, ktoré nám robili po večeroch na balkóne diskotéky a zažiť tam presne to, čo sme zažili my.

Debatéri z Javorky

04Apríl

debateri-z-javorky

16.3 –17.3 sa v Košiciach konal štvrtý turnaj Slovenskej debatnej asociácie, na ktorého účasti nechýbala ani naša Javorka! Prvý deň súťažiaci obhajovali tému „Genetické vylepšovanie ľudí by malo byť zakázané“ a naopak v druhý deň bolo ich úlohou vyjadriť svoj nesúhlas.

Jar v Toskánsku?

13Február

jar-v-toskansku

Milí študenti, i tento rok sa môžete tešiť na výlet do krásneho Toskánska.

Viac informácií u p. uč. Lozanovej.

Keď sa Javorka postaví za nespravodlivo utláčaných

16Február

ked-sa-javorka-postavi-za-nespravodlivo-utlacanych

Prišiel diplom s poďakovaním. Amnesty International ďakuje vedeniu gymnázia. No my vieme, že v skutočnosti toto poďakovanie patrí Vám, milí študenti, ktorí ste sa 13. decembra 2016 postavili za práva nespravodlivo utláčaných a napísali list. List, ktorý má silu meniť životy. Pamätáte? Ale pekne poporiadku… Maratón písania listov na Javorke zhodnotí Mgr. Ivana Šťastná, ktorá celú túto akciu na našom gymnáziu zastrešovala ;)

Po okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku Javorka s piatimi medailami

14Február

po-okresnom-kole-olympiady-v-nemeckom-jazyku-javorka-s-piatimi-medailami

O tom, že si naša Javorka dlhé roky udržiava prvenstvo vo výučbe cudzích jazykov, opäť presvedčili aj študenti nemeckého jazyka. Dve zlaté, jedna strieborná a dve bronzové medaily sú toho dôkazom.

Ponuka pre študentov talianskeho jazyka

13Február

ponuka-pre-studentov-talianskeho-jazyka

Milí študenti talianskeho jazyka!

I v tomto roku pre vás p. Lozanová pripravila možnosť cibriť si svoju taliančinu a poznávať krásy Talianska, tentokrát v severnom regióne Lombardsku. Viac informácii sa dozviete v priloženom plagátiku alebo priamo u p. Lozanovej. lombardsko.jpg

Viedeň a Bratislava /po x-týkrát/

23Október

vieden-a-bratislava-po-x-tykrat

A opäť sme sa vybrali do sveta. Do neďalekého, zato však značne odlišného. Veľkomesto plné historických pamiatok, unikátnych stavieb a multikultúrou poznačená nemčina…

Ohliadnutie sa späť - EDJ

28September

ohliadnutie-sa-spat-edj

** – Ktorý jazyk ti najkrajšie znie?**

- „Slovenčina je krásny jazyk“

Táto Martinova odpoveď nás dostala… ;) Vy si možno tiež nájdete niečo, čo Vás zaujme, a to práve v reportáži TV Reduta, vo fotogalérii , alebo v krátkych videách, ktoré pre Vás dodatočne pripravujeme.

Všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, ešte raz srdečne ďakujeme ;)

A čo tak spoznať metropolu Nemecka?

28September

a-co-tak-spoznat-metropolu-nemecka

Milí študenti, ponúkame Vám možnosť absolvovať náučno-poznávací zájazd do Berlína, pričom sa pozrieme i na Prahu a prekrásne Drážďany.

Základné informácie:

Európsky deň jazykov na Javorke

25September

europsky-den-jazykov-na-javorke

Milí študenti, po veľkom úspechu z minulého roka, i tento rok si pripomenieme Európsky deň jazykov špeciálnym programom v priestoroch Javorky. V pondelok 25. septembra od 9:50 do obeda nás čaká mnoho zaujímavých aktivít, pri ktorých sa nielen dozviete niečo nové, ale si aj zasúťažíte.

Čo nás čaká?

Stránkovanie