PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ

Stránkovanie
1 [2] 3 4

A čo tak spoznať metropolu Nemecka?

28September

a-co-tak-spoznat-metropolu-nemecka

Milí študenti, ponúkame Vám možnosť absolvovať náučno-poznávací zájazd do Berlína, pričom sa pozrieme i na Prahu a prekrásne Drážďany.

Základné informácie:

Európsky deň jazykov na Javorke

25September

europsky-den-jazykov-na-javorke

Milí študenti, po veľkom úspechu z minulého roka, i tento rok si pripomenieme Európsky deň jazykov špeciálnym programom v priestoroch Javorky. V pondelok 25. septembra od 9:50 do obeda nás čaká mnoho zaujímavých aktivít, pri ktorých sa nielen dozviete niečo nové, ale si aj zasúťažíte.

Čo nás čaká?

Navštívili sme Toskánsko

30Máj

navstivili-sme-toskansko

9 študentov, niekoľko týždňov príprav, ešte viac očakávania, víkend balenia, len 210 minút cesty a konečne 4 dni, strávené v druhom nebi – v Toskánsku.

Európsky certifikát kvality pre Javorku

11November

europsky-certifikat-kvality-pre-javorku

Vážená Ivana Šťastná,

Blahoželám! Vašej škole bol udelený európsky certifikát kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu „Mode und die Bekleidung“ v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že vaša práca, práca vašich žiakov i celej vašej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni.

No potešilo ;)

Mgr. Ivane Šťastnej a jej študentom z oktávy A ďakujeme a zároveň srdečne blahoželáme ;)

MÓDA po nemecky cez e-Twinning

27Jún

moda-po-nemecky-cez-e-twinning

Tento školský rok vytvorila Septima A partnerstvo s gymnáziom v talianskom meste Janov a chorvátskom Záhrebe. Celá spolupráca sa konala pod záštitou známeho medzinárodného projektu e-Twinning a komunikačným jazykom bol jazyk nemecký. Radi by sme Vám ukázali, ako to celé ubiehalo.

Andiamo in Italia....

17Jún

andiamo-in-italia

Študenti, ktorí študujeme na našej škole taliansky jazyk, sme v minulom školskom roku pátrali po stopách Rómea a Júlie v talianskej Verone a Mantove. Tento rok sme sa odvážili hľadať stopy po slávnom rodákovi z Pisy, ktorého každý pozná a je ním Galileo Galilei.

18Február

pozvanka

Milí študenti,

Pozývame Vás na cibrenie taliančiny v prekrásnom kraji stredného Talianska – v Toskánsku. Okrem jazyka spoznáš krajinu a mnohé jej pamätihodnosti.

Bližšie informácie o exkurzii sa dozviete v priloženom súbore: Conosci Toscana 2015.docx

Olympiade in Deutsch

23Január

olympiade-in-deutsch

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou dve kolá olympiády v nemeckom jazyku. V tom prvom školskom, ktoré sa uskutočnilo 19. decembra ešte minulého roku, mali možnosť porovnať svoje vedomosti medzi sebou naši domáci. Veľmi si vážime účasť všetkých 40-tich študentov, ktorí si trúfli dokázať sebe a aj ostatným, aká nemecká dušička v nich drieme. Výsledky školského kola Vám prinášajú mená tých najlepších, pričom prvé miesta nás mali možnosť reprezentovať vo vyššom kole.

Organizácia školského kola ONJ

12December

organizacia-skolskeho-kola-onj

Patríš k tým, ktorí si nevolia ľahšiu cestu? Máš chuť zabojovať v prvom rade sám zo sebou a následne aj so svojimi rovesníkmi? Príď v pondelok a utorok na školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Všetky potrebné informácie sa dozvieš v priloženom dokumente:

Organizácia školského kola nemeckej olympiády.pdf

Exkurzia Viedeň - Bratislava

01Október

exkurzia-vieden-bratislava

Je jeseň a Vám už chýba informácia o každoročnej exkurzii do dvoch európskych metropol Viedne a Bratislavy? Ak o nej počujete prvýkrát, hádam Vás osloví možnosť na vlastné oči vidieť jedinečné egyptské či antické zbierky plné umeleckých diel, či prírodovedné zbierky Habsburgovcov vo Viedni. Čerešničkou na torte by mohla byť putovná výstava Káhirského múzea v Bratislave s názvom TUTANCHAMÓN.

Stránkovanie
1 [2] 3 4