PK BIO - CHEM

Tajný život mesta...

07Jún

tajny-zivot-mesta

Čo sa skrýva za týmto tajuplným názvom?

Aj nás prekvapil názov projektu, do ktorého sme sa zapojili my Javoráci, z Gymnázia Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi, na čele s triedou Príma A, ktorá jednotlivé akcie iniciovala. Tento projekt je realizovaný pod záštitou neziskovej organizácie Živica a hlavným generálnym partnerom je VEOLIA . Vďaka tejto dvojici, sa nám podarilo skúmať rastlinky v ich prirodzenom prostredí – teda v prírode.

Mladí záchranári CO z Javorky strieborní

03Jún

mladi-zachranari-co-z-javorky-strieborni

Javorka aj tento rok obhájila svoje tradičné úspechy. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste. O krásny úspech sa zaslúžili naši najmladší záchranári z osemročného gymnázia Lenka Dzurňáková (Tercia A), Matúš Gavin (Tercia A), Pavlínka Dunčková (Kvarta A) a najmladší účastník Cyril Vojtila z Prímy B.

Exkurzie v železiarňach a Biotike

08Jún

exkurzie-v-zeleziarnach-a-biotike

Možno nám dáte za pravdu keď povieme, že generácia súčasných stredoškolákov pozná prostredie výroby takmer výhradne z obrázkov v učebniciach alebo videí na Youtube. Hoci sú väčšinou kvalitné, zachytávajú len určité momenty a nie sú až také výstižné. A práve preto sa oplatí chodiť na exkurzie. Viac o nich Vám prezradia naši študenti:

Bilancujeme chemickú olympiádu v roku 2016

02Jún

bilancujeme-chemicku-olympiadu-v-roku-2016

Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku sme sa zapotili pri riešení úloh takej krásnej vedy akou je chémia. Školské kolá riešili študenti III.B a Sx.A v kategórii B, študenti Kv.A v kategórii C a študenti K.A v kategórii D. Vyšších kôl sa zúčastnili:

Striebro v Súťaži mladých záchranárov CO

11Máj

striebro-v-sutazi-mladych-zachranarov-co

Javorka aj tento rok obhájila svoje tradičné úspechy. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili naši najmladší záchranári z osemročného gymnázia Lenka Dzurňáková (Sekunda A), Zuzka Dudžáková (Sekunda B), Matúš Gavin (Sekunda A) a Damián Smik (Tercia A).

Bilancujeme chemickú olympiádu v školskom roku 2014/2015.

25Máj

bilancujeme-chemicku-olympiadu-v-skolskom-roku-2014-2015

Začali sme kategóriou D (kvarta a pokúsila sa aj tercia). Po zvládnutí domáceho kola úspešne vyriešili školské kolo a na okres 26.3.2015 postúpili študenti Tamarka Krestianová a Sebastián Petruška. V konkurencii žiakov z 11– tich ZŠ sa umiestnili takto:

• 4. miesto – Sebastián Petruška (K.A)
  • 5. miesto – Tamara Krestianová (K.A)

Naši mladí zdravotníci aj tento rok na stupni víťazov!

25Máj

nasi-mladi-zdravotnici-aj-tento-rok-na-stupni-vitazov

Naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 2. miesto v regionálnej súťaži, kde súťažili stredoškoláci z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča. Súťaž každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

SČK, Javorka a Evička

06December

sck-javorka-a-evicka

Spolupráca Javorky so Slovenským Červeným krížom pokračuje aj v tomto školskom roku. Naše najmladšie členky SČK Veronika Gardošová, Lívia Hudačková a Erika WachterováKvinty A sa zapojili do projektu Evička nám ochorela. Dievčatá prednášajú v materských škôlkach v Spišskej Novej Vsi a v okolitých obciach na rôzne témy. Tentoraz to bola téma Evička nám prechladla, kde sa malé deti učili hravou formou ako neprechladnúť, ako sa stravovať, aké sú zdravé a nezdravé potraviny, aké je vhodné oblečenie v tomto čase a ako sa otužovať.

Noc výskumníkov 2014

03Október

noc-vyskumnikov-2014

Múzeum Spiša sa aj tento rok zapojilo do celosvetového podujatia Noc výskumníkov a my sme boli ako každý rok v centre diania. V piatok 26.septembra 2014 sa Múzeum Spiša zmenilo na vedecké pracovisko, kde zaujímavou formou predstavili žiakom, možno budúcim vedcom a kolegom, svoje povolanie vedci z celého Slovenska.

Krajské ocenenie víťazov

12Jún

krajske-ocenenie-vitazov

Centrum voľného času – Regionálne centrum mládeže v Košiciach už tradične organizuje v mesiaci jún Stretnutie víťazov predmetových olympiád a postupových súťaží, ktorí sa na krajskom kole umiestnili na prvých troch miestach. Toho roku sme dostali pozvánku pre troch víťazov.

Stránkovanie
[1] 2 3 4