PK BIO - CHEM

Striebro v Súťaži mladých záchranárov CO

11Máj

striebro-v-sutazi-mladych-zachranarov-co

Javorka aj tento rok obhájila svoje tradičné úspechy. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili naši najmladší záchranári z osemročného gymnázia Lenka Dzurňáková (Sekunda A), Zuzka Dudžáková (Sekunda B), Matúš Gavin (Sekunda A) a Damián Smik (Tercia A).

Bilancujeme chemickú olympiádu v školskom roku 2014/2015.

25Máj

bilancujeme-chemicku-olympiadu-v-skolskom-roku-2014-2015

Začali sme kategóriou D (kvarta a pokúsila sa aj tercia). Po zvládnutí domáceho kola úspešne vyriešili školské kolo a na okres 26.3.2015 postúpili študenti Tamarka Krestianová a Sebastián Petruška. V konkurencii žiakov z 11– tich ZŠ sa umiestnili takto:

• 4. miesto – Sebastián Petruška (K.A)
  • 5. miesto – Tamara Krestianová (K.A)

Naši mladí zdravotníci aj tento rok na stupni víťazov!

25Máj

nasi-mladi-zdravotnici-aj-tento-rok-na-stupni-vitazov

Naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 2. miesto v regionálnej súťaži, kde súťažili stredoškoláci z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča. Súťaž každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

SČK, Javorka a Evička

06December

sck-javorka-a-evicka

Spolupráca Javorky so Slovenským Červeným krížom pokračuje aj v tomto školskom roku. Naše najmladšie členky SČK Veronika Gardošová, Lívia Hudačková a Erika WachterováKvinty A sa zapojili do projektu Evička nám ochorela. Dievčatá prednášajú v materských škôlkach v Spišskej Novej Vsi a v okolitých obciach na rôzne témy. Tentoraz to bola téma Evička nám prechladla, kde sa malé deti učili hravou formou ako neprechladnúť, ako sa stravovať, aké sú zdravé a nezdravé potraviny, aké je vhodné oblečenie v tomto čase a ako sa otužovať.

Noc výskumníkov 2014

03Október

noc-vyskumnikov-2014

Múzeum Spiša sa aj tento rok zapojilo do celosvetového podujatia Noc výskumníkov a my sme boli ako každý rok v centre diania. V piatok 26.septembra 2014 sa Múzeum Spiša zmenilo na vedecké pracovisko, kde zaujímavou formou predstavili žiakom, možno budúcim vedcom a kolegom, svoje povolanie vedci z celého Slovenska.

Krajské ocenenie víťazov

12Jún

krajske-ocenenie-vitazov

Centrum voľného času – Regionálne centrum mládeže v Košiciach už tradične organizuje v mesiaci jún Stretnutie víťazov predmetových olympiád a postupových súťaží, ktorí sa na krajskom kole umiestnili na prvých troch miestach. Toho roku sme dostali pozvánku pre troch víťazov.

Zdravoťáci z Javorky oslavujú ďalší triumf

11Máj

zdravotaci-z-javorky-oslavuju-dalsi-triumf

Naši mladí zdravotníci aj tento rok žali úspechy a naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 1. miesto v regionálnej súťaži, kde súťažili stredoškoláci z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča. Súťaž každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

Riešiť chemickú olympiádu sa oplatí!

02Máj

riesit-chemicku-olympiadu-sa-oplati

10. apríla 2014 sa naši študenti zúčastnili krajského kola chemickej olympiády kategórie B. Súťaž sa konala v Košiciach v priestoroch laboratórií UPJŠ. Aj tento rok pozostávala z teoretickej aj praktickej časti. Teoretické úlohy sa týkali všeobecnej, anorganickej a organickej chémie a praktická časť bola zameraná na stanovenie čistoty kyseliny vínnej potravinárskej. Neľahké úlohy úspešne zvládli Branislav Korfanta zo sexty A –7. miesto a Matej Jakubek zo sexty B.- 8.miesto. Obaja obdržali listy od dekana Prírodovedeckej fakulty doc. RNDr. Gabriela Semanišina PhD.,

4. miesto v celoslovenskom kole biologickej olympiády

15Apríl

4-miesto-v-celoslovenskom-kole-biologickej-olympiady

Po tom, čo v krajskom kole biologickej olympiády obsadila Zuzana Kozáková(1. B) krásne 2. miesto, vydala sa reprezentovať mesto Spišská Nová Ves na celoslovenské kolo tejto náročnej postupovej súťaže. S posterom s názvom Výskyt peľových alergénov v ovzduší obce Markušovce, na ktorom spolupracovala s RNDr. Pavlom Chromým z Múzea Spiša, obsadila 4. miesto, pričom od víťaza ju delili iba 4 body. Za svoju výnimočnú prácu získala Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, doc. RNDr. Milana Triznu, PhD., vďaka ktorej, je už teraz, ako študentka 1. ročníka gymnázia prijatá na univerzitu. Zuzanke blahoželáme a želáme veľa úspechov.

Mladí záchranári CO 2014 z Javorky opäť úspešní

15Apríl

mladi-zachranari-co-2014-z-javorky-opat-uspesni

Javorka získala ďalší úspech. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili Peťka Ďurišková, Vlaďka Vikartovská, Janko Gerčák a Boris Koršala, všetci z KVARTY B.

Stránkovanie
1 [2] 3 4