PK BIO - CHEM

4. miesto v celoslovenskom kole biologickej olympiády

15Apríl

4-miesto-v-celoslovenskom-kole-biologickej-olympiady

Po tom, čo v krajskom kole biologickej olympiády obsadila Zuzana Kozáková(1. B) krásne 2. miesto, vydala sa reprezentovať mesto Spišská Nová Ves na celoslovenské kolo tejto náročnej postupovej súťaže. S posterom s názvom Výskyt peľových alergénov v ovzduší obce Markušovce, na ktorom spolupracovala s RNDr. Pavlom Chromým z Múzea Spiša, obsadila 4. miesto, pričom od víťaza ju delili iba 4 body. Za svoju výnimočnú prácu získala Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, doc. RNDr. Milana Triznu, PhD., vďaka ktorej, je už teraz, ako študentka 1. ročníka gymnázia prijatá na univerzitu. Zuzanke blahoželáme a želáme veľa úspechov.

Mladí záchranári CO 2014 z Javorky opäť úspešní

15Apríl

mladi-zachranari-co-2014-z-javorky-opat-uspesni

Javorka získala ďalší úspech. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili Peťka Ďurišková, Vlaďka Vikartovská, Janko Gerčák a Boris Koršala, všetci z KVARTY B.

Naši mladí chemici prvýkrát v okresnom kole

08Apríl

nasi-mladi-chemici-prvykrat-v-okresnom-kole

V ére nášho gymnázia študenti kvárt boli prvýkrát zaradení v chemickej olympiáde kat. D do okresného kola, pretože v predchádzajúcich rokoch postupovali zo školského kola priamo na krajské kolo. Tak sa 27. marca 2014 zúčastnili naši študenti okresného kola chemickej olympiády kategórie D v počte 5.

Celoslovenské kolo chemickej olympiády kat. A

10Marec

celoslovenske-kolo-chemickej-olympiady-kat-a

Od 23. 2. – 26. 2. 2014 sa v hlavnom meste Bratislave konalo národné kolo chemickej olympiády kat. A, ktorého sa zúčastnil aj náš Marián Teplan, ako úspešný riešiteľ a zároveň druhý postupujúci z krajského kola. 23 účastníkov riešilo náročné teoretické a praktické úlohy. Po teoretickom kole bol náš Majo na 6. mieste, avšak praktické úlohy mu nie celkom vyšli, a tak celkovo obsadil 13. miesto. Len dve miesta ho delili od toho, aby sa dostal do užšieho výberu na medzinárodné kolo, ktoré sa tohto roku koná vo Vietname. Napriek tomu mu za túto úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme a v ďalšom štúdiu prajeme veľa úspechov.

RNDr. Mária Kubenková

Ďalší úspech pre Javorku! Tentokrát v BIO!

17Február

dalsi-uspech-pre-javorku-tentokrat-v-bio

V našom krajskom meste v Košiciach sa konal 12. 2. 2014 už 48. ročník krajského kola biologickej olympiády. V silnej konkurencii naša bilingvalistka Zuzka Kozáková1.B obsadila krásne 2. miesto v kategórii B s posterom, ktorého názov je: „Výskyt peľových alergénov v ovzduší v obci Markušovce“. Zuzka spolupracovala s Múzeom Spiša v Spišskej Novej Vsi a postupuje na celoslovenské kolo. Celá Javorka jej bude držať všetky prsty.

Pochvalu si zaslúži aj Matej Jakubek zo Sx. B, ktorý sa stal úspešným riešiteľom v kategórii B v teoretickej aj praktickej časti.

Ing. Jarmila Jendrichovská

CHO

01Február

Dňa 29. – 30.1.2014 sa Marián Teplan (oktáva A) zúčastnil posledný, piatykrát krajského kola chemickej olympiády v najvyššej kategórii A. Prvý deň súťaže riešil praktické úlohy na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ a druhý deň sa popasoval s teoretickými úlohami. Už počet zúčastnených študentov z celého kraja (7) hovorí o tom, aká je táto súťaž nesmierne náročná. O náročnosti svedčí aj to, že tohto roku na krajskom kole boli úspešní len dvaja študenti.

Druhák prispievateľom vo vedeckom časopise

21Jún

Pre mnohých študentov mesiac jún so sebou prináša finišovanie v povinných predmetoch, ktoré počas roka absolvovali a každý ich úspech nás samozrejme teší. O to viac sa potešíme, keď zistíme, že niektorí z nich idú nad rámec svojich povinností. Svoju túžbu po poznaní uhášajú hľadaním odpovedí na množstvo otázok, ktoré s ich bádaním súvisia a po čase sa tak oni sami stanú prameňom informácií. Alexander Valach z II.A takým študentom je! Že neveríte? Prečítajte si jeho článok v júnovom čísle vedeckého časopisu QUARK s názvom Nezvyčajné stegosaury.

Alexander, držíme Ti prsty ;)

Predstavujeme novú generáciu chemikov

28Máj

predstavujeme-novu-generaciu-chemikov

Dňa 9.mája 2013 sa v Košiciach konalo krajské kolo Chemickej olympiády kategórie C. Za našu školu súťažili 3 žiaci. Jeden „starý“ olympionik – Matej Jakubek a dvaja „nováčikovia“ – Branislav Korfanta a Rastislav Korfanta. Najlepšie umiestnenie dosiahol práve „nováčik“ Braňo Korfanta. Obsadil pekné 4. miesto. Matej Jakubek bol 9-ty a Rasťo Korfanta 13-ty. Veríme, že v budúcom roku budú pokračovať už ako skúsení chemici a dosiahnu ešte lepšie výsledky.

K dosiahnutým výsledkom im srdečne blahoželáme.

RNDr. Mária Kubenková

Naše chemičky znovu úspešné

16Máj

nase-chemicky-znovu-uspesne

V tomto školskom roku sme sa znovu zapojili do chemickej olympiády. V krajskom kole 49. ročníka Chemickej olympiády v kategórii B, ktoré sa konalo 11. apríla 2013 v Košiciach sme opäť mali úspešné riešiteľky. Už tretí rok po sebe reprezentujú našu školu naozaj s nadšením dievčatá zo Sx.A. :

• Janka Hantáková , ktorá obsadila krásne 3. miesto
  • Monika Hozová, ktorá získala 6.miesto

Naši „Mladí záchranári civilnej ochrany“ medzi víťazmi

04Máj

nasi-mladi-zachranari-civilnej-ochrany-medzi-vitazmi

Javorka opäť získala ďalší úspech. Na regionálnom kole súťaže „Mladí záchranári civilnej ochrany“ sa naša škola umiestnila na 2. mieste. O krásny úspech sa zaslúžili Peťka Ďurišková, Vlaďka Vikartovská a Boris Koršala všetci z Tercie B a Jakub ĽorkoTercie A.

Stránkovanie
1 2 [3] 4 5