PK BIO - CHEM

Stránkovanie
1 2 3 [4]

Výstava výtvarnej súťaže "Prečo som na svete rád/rada" Na JAVORKE!

13Február

vystava-vytvarnej-sutaze-preco-som-na-svete-rad-rada-na-javorke

Vďaka Spišskému osvetovému stredisku v SNV a hlavne jej dlhodobej pracovníčke p. Milade Wembo, ktorá od roku 1992 pracuje v oblasti primárnej prevencie proti drogám a závislostiam bude od 14.-24.2.2012 pre všetkých žiakov našej školy prezentovaný celoslovenský protidrogový výtvarný projekt s medzinárodnou účasťou.

Kvintan výskumníkom alebo ako RIASY "FytoParádu" vyhrali

16Január

kvintan-vyskumnikom-alebo-ako-riasy-fytoparadu-vyhrali

Vyučovací proces nie je na Javorke skostnatelý a modernizácia vzdelávania nie je pre nás len prázdny pojem. Naznačuje to aj podporený projekt v tohoročnom grantovom programe Nadácie Orange Školy pre budúcnosť 2011/2012 z pera Ing. Jarmily Jendrichovskej a Mgr. Moniky Sedlákovej – Kvintan výskumníkom alebo ako RIASY „FytoParádu“ vyhrali.

Tento projekt využíva metódy a formy vzdelávania bežné vo vyspelých krajinách Európy, v ktorých moderné technológie umožnia študentom Javorky samostatne bádať a aktívnym spôsobom prostredníctvom vlastných experimentov skúmať, uvažovať, argumentovať a tak získavať nové vedomosti.

4. ročník Fotosúťaž 2011

24November

4-rocnik-fotosutaz-2011

Do našej tohtoročnej súťaže o najzaujímavejšiu digitálnu fotografiu sa zapojilo 1O nádejných fotografov. Súťaž sme vyhlásili pri príležitosti Dňa študentstva. Súťažili v dvoch kategóriách:

Mesiac úcty k starším

12Október

mesiac-ucty-k-starsim

Láska a úcta k starším má byť stála. Staroba sa nás všetkých týka. Je prirodzenou súčasťou nášho života. Práve mesiac október je mesiacom úcty k starším a pripomína nám, aby sme si uctili seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť. Významnú akciu pod názvom LIENKA POMOCI zorganizovala nadácia SOCIA v spolupráci so Slovenským Červeným krížom aj v Spišskej Novej Vsi. Na zbierke sa zúčastnili aj dievčatá z nášho Klubu mladých zdravotníkov na našej škole.

Prednáška o dospievaní

04Október

prednaska-o-dospievani

Dospievanie to je neuveriteľne vzrušujúce obdobie. Čas, ktorý sprevádza zvedavosť, túžba, obava i úzkosť. Odpovede na tieto otázky poskytuje edukačný program v rámci výchovy k manželstvu, rodičovstvu a etike intímnych vzťahov. Pre dievčatá ročníkov prímy je to ČAS PREMIEN a pre dievčatá kvinty a prvých ročníkov štvorročného štúdia S TEBOU A O TEBE.

Veda naživo

26September

veda-nazivo

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi zorganizovalo 23. 9. 2011 zaujímavé sprievodné akcie k projektu Noc výskumníkov, ktorých sa zúčastnili aj naši študenti pod vedením vyučujúcich biológie. V priamom prenose