PK BIO - CHEM

18.ročník výtvarného projektu s protidrogovým zameraním na JAVORKE

04December

18-rocnik-vytvarneho-projektu-s-protidrogovym-zameranim-na-javorke

Na našej škole sme sa opäť po roku stretli s putovnou výtvarnou súťažou: Prečo som na svete rád / rada. Tá tohtoročná je výnimočná tým, že je to jej 18.ročník a „dosiahla“ plnoletosť. Výstavu tvorilo 55 prác v paspartoch, okrem finálnych prác zo Slovenska boli tam aj práce z Uzbekistanu a Malty.

THE HUMAN BODY EXHIBITION

02November

the-human-body-exhibition

Ospalé ráno 26. 10. 2012. Vlak. Ďaleká Bratislava. Zhon. Incheba. The human body exhibition. Telá. Kosti. Nervy. Svaly. Rešpekt. Úžas v 36 pároch očí našich javorákov. Pozerám sa na teba. Bol si muž alebo žena?

Starší chemici majú nasledovníkov

04Jún

starsi-chemici-maju-nasledovnikov

Aj ďalšie kategórie chemickej olympiády sa môžu pochváliť nielen účasťou ale aj úspechmi na kraji. Dňa 10. 5. 2012 sa v Košiciach uskutočnilo krajské kolo CHO kategórie C a 16. 5. 2012 aj krajské kolo kategórie Dg.

Slovenský Červený kríž a naša budúca generácia.

30Máj

Naši mladí zdravotníci aj tento rok žali úspechy a naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 2. miesto v regionálnej súťaži s účasťou okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča, ktorú každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

Chemici opäť výborne v kraji

26Apríl

chemici-opat-vyborne-v-kraji

Tak ako po minulé roky aj tento rok sa naša známa trojica chemikov (Marián Teplan, Dominik Pižem a Viktor Petrášek – všetci zo sexty A) zúčastnila 12. apríla 2012 v Košiciach krajského kola Chemickej olympiády kat.B .

Súťaž mladých záchranárov CO 2012

19Apríl

sutaz-mladych-zachranarov-co-2012

Naši mladí záchranári CO v zložení: Katka Puškášová, Peťka Ďurišková, Maroš Mariančík a Janko Gerčák, žiaci sekundy A a B sa 18.4. 2012 zúčastnili súťaže „Mladí záchranári CO“, ktoré sa konalo v stredisku CO vo Ferčekovciach. Naši súťažiaci pod vedením Ing. Jendrichovskej patrili medzi najmladšie družstvá a obsadili krásne 3. miesto v tvrdej konkurencii.

Výstava výtvarnej súťaže "Prečo som na svete rád/rada" Na JAVORKE!

13Február

vystava-vytvarnej-sutaze-preco-som-na-svete-rad-rada-na-javorke

Vďaka Spišskému osvetovému stredisku v SNV a hlavne jej dlhodobej pracovníčke p. Milade Wembo, ktorá od roku 1992 pracuje v oblasti primárnej prevencie proti drogám a závislostiam bude od 14.-24.2.2012 pre všetkých žiakov našej školy prezentovaný celoslovenský protidrogový výtvarný projekt s medzinárodnou účasťou.

Kvintan výskumníkom alebo ako RIASY "FytoParádu" vyhrali

16Január

kvintan-vyskumnikom-alebo-ako-riasy-fytoparadu-vyhrali

Vyučovací proces nie je na Javorke skostnatelý a modernizácia vzdelávania nie je pre nás len prázdny pojem. Naznačuje to aj podporený projekt v tohoročnom grantovom programe Nadácie Orange Školy pre budúcnosť 2011/2012 z pera Ing. Jarmily Jendrichovskej a Mgr. Moniky Sedlákovej – Kvintan výskumníkom alebo ako RIASY „FytoParádu“ vyhrali.

Tento projekt využíva metódy a formy vzdelávania bežné vo vyspelých krajinách Európy, v ktorých moderné technológie umožnia študentom Javorky samostatne bádať a aktívnym spôsobom prostredníctvom vlastných experimentov skúmať, uvažovať, argumentovať a tak získavať nové vedomosti.

4. ročník Fotosúťaž 2011

24November

4-rocnik-fotosutaz-2011

Do našej tohtoročnej súťaže o najzaujímavejšiu digitálnu fotografiu sa zapojilo 1O nádejných fotografov. Súťaž sme vyhlásili pri príležitosti Dňa študentstva. Súťažili v dvoch kategóriách:

Mesiac úcty k starším

12Október

mesiac-ucty-k-starsim

Láska a úcta k starším má byť stála. Staroba sa nás všetkých týka. Je prirodzenou súčasťou nášho života. Práve mesiac október je mesiacom úcty k starším a pripomína nám, aby sme si uctili seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť. Významnú akciu pod názvom LIENKA POMOCI zorganizovala nadácia SOCIA v spolupráci so Slovenským Červeným krížom aj v Spišskej Novej Vsi. Na zbierke sa zúčastnili aj dievčatá z nášho Klubu mladých zdravotníkov na našej škole.

Stránkovanie
1 2 3 [4] 5