PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Žijú medzi nami, žijú spolu s nami....

07December

ziju-medzi-nami-ziju-spolu-s-nami

Súčasťou výučby spoločenskovedného seminára je aj oboznámenie sa s rôznymi formami mentálneho postihnutia u jedincov. Keďže stále platí, že je lepšie raz vidieť ako trikrát počuť, vybrali sa študenti predmaturitného ročníka na exkurziu do Spojenej školy sv. Maximiliána Kolbeho v Spišskej Novej Vsi. Pani riaditeľka spolu s učiteľmi tejto školy nám ochotne porozprávali o špeciálnych spôsoboch práce a výučby týchto detí.

Spiaca krásavica v „piškótach"

19November

spiaca-krasavica-v-piskotach

Príbeh Šípkovej Ruženky nemusíme nikomu zvlášť pripomínať. V knižnej forme, na filmovej obrazovke alebo v kine ho videl už nejeden z nás. No v baletnom spracovaní sa nevidí len tak často.

24. október – Deň školských knižníc

24Október

24-oktober-den-skolskych-kniznic

Tak je to tu!

Pri príležitosti dnešného Dňa školských knižníc vám s radosťou predstavujeme zoznam kníh, ktoré sú momentálne zapojené do našej online knižnice. V zozname sa už teraz nachádza približne 300 kníh v slovenčine aj angličtine a veríme,

Spoznávame tajomstvá histórie nášho mesta

10Október

spoznavame-tajomstva-historie-nasho-mesta

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu ( 27.9.2017 ) pripravilo mesto Spišská Nová Ves svojim obyvateľom aj návštevníkom niekoľko atrakcií. Na niektorých sa zúčastnili aj naši študenti v rámci výučby dejepisného seminára.

Hviezdoslavov Kubín & Štúrov Zvolen

24Máj

hviezdoslavov-kubin-sturov-zvolen

Naši študenti opäť potvrdili svoj talent v umeleckom prednese. Najlepší recitátori z okresného kola Hviezdoslavovho Kubína Adam KUBALA a Denis DZURŇÁK, študenti III. B, reprezentovali JAVORKU 12. mája 2017 na pôde Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach. Adam sa so svojím prednesom prózy umiestnil na výbornom 2. mieste a bol pozvaný na celoštátnu prehliadku a súťaž v umeleckom prednese do Dolného Kubína, ktorá sa uskutoční v júni. Denis získal diplom za účasť v prednese poézie.

Pomoc na nezaplatenie.

10Máj

pomoc-na-nezaplatenie

Takto znela téma tohtoročného ročníka súťaže Bankomat nápadov, ktorá je realizovaná pod záštitou Junior Achievement Slovensko. Do súťaže sa tento rok v rámci seminára z ekonómie zapojili septimanky Aďka Bellušová a Diana Blahutová.

MLADÝ EURÓPAN 2017

25Apríl

mlady-europan-2017

Naše družstvo z Javorky v zložení Elena Kovalská (3.B), Táňa Hantáková (Sp.A) a Jakub Lengvarský (Sp.B) presvedčili, že na Spiši toho vedia o Európskej únii najviac a s obrovským bodovým náskokom vyhrali v regionálnom kole 1.miesto. Týmto si zabezpečili účasť na národnom kole, ktoré sa uskutoční v hoteli Bôrik v Bratislave v júni tohto roku.

Modelové zasadnutie OSN

24Apríl

modelove-zasadnutie-osn

Andrea Lengvarská (Sp.A) a Lenka Volková (2.B) spolu so 110 študentmi z 11 krajín sveta mali možnosť vyskúšať ako funguje vrcholová diplomacia.

Počas troch dní sa v Žiline stali delegátkami na Modelovom zasadnutí OSN –ZAMUN 2017, ktoré organizuje Bilingválne gymnázium Tomáša Ružičku a Mestský úrad v Žiline.

Akademická debata na Javorke

22Apríl

akademicka-debata-na-javorke
  • Nebojíš sa vyjadriť svoj názor?
  • Chcel by si sa naučiť lepšie formulovať svoje myšlienky a kriticky myslieť?

Zapoj sa do akademickej debaty!

Prví odvážlivci na našej Javorke (Filip Bajtoš Kv.A, Simona Hovančíková 3.B, Barbora Soľanová 3.B) sa v dňoch 24. a 25. marca 2017 zúčastnili východoslovenského debatného turnaja v Košiciach**.

Zároveň sú aj prvými zakladateľmi Debatného klubu JAVOR na našom gymnáziu, ktorý je súčasťou Slovenskej debatnej asociácie.

Ako sme Hviezdoslavovali Kubínovali

18Apríl

ako-sme-hviezdoslavovali-kubinovali

Ahojte, všetci! Som kabinet slovenčiny a podávam riport o dianí u nás za ostatné obdobie.

Ešte pred jarnými prázdninami som usporiadal školské kolo známej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Z triednych preborov do školského levelu postúpili

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9