Javorka » PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Informácie pre rodičov

17Apríl

informacie-pre-rodicov

Milí žiaci, vážení rodičia.

I tento rok sme pre vás pripravili vzdelávanie netradičnou formou.

V stredu pre žiakov prím – kvinty po 3. vyučovacej hodine a vo štvrtok pre všetkých študentov Javorky na 1. – 2. vyučovacej hodine.

Prečítajte si základné fakty:

Stretnutie so spisovateľkou Veronikou Homolovou Tóthovou

05Apríl

stretnutie-so-spisovatelkou-veronikou-homolovou-tothovou

Nikto z nás si, našťastie, nevie celkom dobre predstaviť, aké to je zažiť nacistické prenasledovanie. Aj Slovensko má, bohužiaľ, obete takéhoto prenasledovania, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť. Aby sme si uctili ich pamiatku a dozvedeli sa viac o zaobchádzaní s ľuďmi v koncentračných táboroch, pozvala Lenka Gorecká, študentka 4.A, na besedu novinárku a spisovateľku Veroniku Homolovú Tóthovú, ktorá nám porozprávala o živote pani Violy Stern Fischerovej – hlavnej hrdinke knihy Mengeleho dievča, ktorej je autorkou. Pani Viola prežila na vlastnej koži štyri koncentračné tábory, neľudské Mengeleho pokusy a nakoniec sa jej podarilo nacistom ujsť.

Financial Life Park Viedeň

29Marec

financial-life-park-vieden

Jedná sa o interaktívnu výstavu s rozlohou 1500 m2, ktorá ponúka návštevníkom kombináciu digitálnej a multimediálnej prezentácie finančných znalostí prostredníctvom hry. Áno, tejto výstavy vo Viedni, ktorá je projektom skupiny Erste – materskej skupiny Slovenskej sporiteľne, sme sa zúčastnili koncom februára. Išlo o čisto dámsku jazdu (pozdravujeme Borisa :-P ) – 12 maturantiek + 2 učiteľky.

Javorka news 1

11Február

javorka-news-1

A je to tu! Po nejakom čase sa opäť našla skupinka nadšených študentov, ktorí pod vedením p. Bašistovej oprášili myšlienku nášho školského časopisu. Prinášame Vám teda jeho prvé vydanie a už teraz sa tešíme na tie ďalšie ;)

Školský časopis Javorka News 1.pdf

(redaktorom sľubujeme, že sa ho pokúsime zverejniť v skoršom čase ;) )

Javorka a práva utláčaných

10Február

javorka-a-prava-utlacanych

Amnesty International udeľuje Gymnáziu, Javorová 16 Certifikát za úspešnú účasť na Maratóne písania listov 2017 a zároveň vyslovuje poďakovanie za účasť v najväčšej medzinárodnej akcii na podporu tých, ktorých práva sú porušované.

Žijú medzi nami, žijú spolu s nami....

07December

ziju-medzi-nami-ziju-spolu-s-nami

Súčasťou výučby spoločenskovedného seminára je aj oboznámenie sa s rôznymi formami mentálneho postihnutia u jedincov. Keďže stále platí, že je lepšie raz vidieť ako trikrát počuť, vybrali sa študenti predmaturitného ročníka na exkurziu do Spojenej školy sv. Maximiliána Kolbeho v Spišskej Novej Vsi. Pani riaditeľka spolu s učiteľmi tejto školy nám ochotne porozprávali o špeciálnych spôsoboch práce a výučby týchto detí.

Spiaca krásavica v „piškótach"

19November

spiaca-krasavica-v-piskotach

Príbeh Šípkovej Ruženky nemusíme nikomu zvlášť pripomínať. V knižnej forme, na filmovej obrazovke alebo v kine ho videl už nejeden z nás. No v baletnom spracovaní sa nevidí len tak často.

24. október – Deň školských knižníc

24Október

24-oktober-den-skolskych-kniznic

Tak je to tu!

Pri príležitosti dnešného Dňa školských knižníc vám s radosťou predstavujeme zoznam kníh, ktoré sú momentálne zapojené do našej online knižnice. V zozname sa už teraz nachádza približne 300 kníh v slovenčine aj angličtine a veríme,

Spoznávame tajomstvá histórie nášho mesta

10Október

spoznavame-tajomstva-historie-nasho-mesta

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu ( 27.9.2017 ) pripravilo mesto Spišská Nová Ves svojim obyvateľom aj návštevníkom niekoľko atrakcií. Na niektorých sa zúčastnili aj naši študenti v rámci výučby dejepisného seminára.

Hviezdoslavov Kubín & Štúrov Zvolen

24Máj

hviezdoslavov-kubin-sturov-zvolen

Naši študenti opäť potvrdili svoj talent v umeleckom prednese. Najlepší recitátori z okresného kola Hviezdoslavovho Kubína Adam KUBALA a Denis DZURŇÁK, študenti III. B, reprezentovali JAVORKU 12. mája 2017 na pôde Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach. Adam sa so svojím prednesom prózy umiestnil na výbornom 2. mieste a bol pozvaný na celoštátnu prehliadku a súťaž v umeleckom prednese do Dolného Kubína, ktorá sa uskutoční v júni. Denis získal diplom za účasť v prednese poézie.

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10