PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

MARTIN JE MEDZI „TOP 20“ V SR!

23Marec

martin-je-medzi-top-20-v-sr

Esejistickú súťaž vo filozofii pre stredné školy SOFIA 2014 vyhlasuje Kolégium Antona Neuwirtha. Pre tento rok bola vyhlásená téma: „Je klamať vždy zlé?“ Spomedzi 134 filozofických esejí bolo vybraných 20 najlepších – bez určenia poradia. Medzi nimi bol aj náš Martin Makara zo Sp.B.

Študentské voľby prezidenta SR 2014

26Február

studentske-volby-prezidenta-sr-2014

Naša škola sa zapojila do projektu Inštitútu pre verejné otázky, ktorého cieľom je zoznámiť študentov so základnými demokratickými princípmi fungovania spoločnosti. Chceme zvýšiť informovanosť a povedomie o fungovaní volebných systémov v Slovenskej republike medzi mladými ľuďmi a vtiahnuť ich do verejného priestoru, rovnako zvýšiť ich občiansku angažovanosť prostredníctvom realizovania modelových volieb. Voľby sa budú konať v pondelok 10. marca 2014 od 8:00 – 16:00 v priestoroch našej novej študovne. Prečítajte si informáciu o priebehu volieb…

Otestuj si svoje vedomosti z geografie

06Február

otestuj-si-svoje-vedomosti-z-geografie

Zajtra 7.februára 2014 bude prebiehať 4. kolo geografickej olympiády v kategórii Z, ktorá je určená všetkým záujemcom geografie zo stredných škôl. Test obsahuje 30 otázok, pričom čas trvania je 35 minút. Súťaží sa online na internete.

Registrácia účastníkov je od 13.00 hod.

Spustenie testovania: 15.00 hod.

Končenie testovania: 16.00 hod.

Neváhajte a registrujte sa. Bližšie informácie nájdete na tejto stránke

O besede s Monikou Kašovou

12November

o-besede-s-monikou-kasovou

Minulý týždeň sa naši študenti mali možnosť zúčastniť besedy s RNDr. Monikou Kašovou, ktorá je etikoterapeutkou, konzultantkou, lektorkou a pracovníčkou v oblasti výskumu a psychológie. Chcete vedieť, čo sme zistili?

Poď na výlet do Národného parku Haut-JURA

16September

pod-na-vylet-do-narodneho-parku-haut-jura

Minulý školský rok sme nadviazali kontakt s gymnáziom vo Francúzsku (Lycée du Pré St-Sauveur, Saint-Claude), s ktorým plánujeme partnerskú spoluprácu. Tu je prvý projekt, ktorý môže uzrieť svetlo sveta. Jedná sa o výmenný pobyt pre 15 našich študentov (starších ako 15 rokov), ktorých obľúbeným predmetom je geografia. Ak máš záujem stráviť 5 dní vo francúzskom Národnom parku Haut Jura, čítaj ďalej..

Javorka je víťazom národného kola Mladý Európan 2013

29Máj

javorka-je-vitazom-narodneho-kola-mlady-europan-2013

Na národnom kole v Nitre si svoje sily zmeralo 13 súťažiacich trojčlenných družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Záštitu nad tohtoročnou súťažou Mladý Európan prevzal podpredseda Európskej komisie a komisár pre inštitucionálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič, ktorý sa na súťaži zúčastnil aj osobne a spolu s predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanom Belicom, primátorom mesta Nitra Jozefom Dvončom a riaditeľkou Agroinštitútu Máriou Debrecéniovou ocenili víťazov a všetky zúčastnené družstvá. Víťazstvo národného kola 8. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže Mladý Európan si vybojovalo družstvo z Gymnázia Javorová Spišská Nová Ves v zložení Lucia Kaščáková /Sp.A/, Simona Starinská /Sp.A/, Jakub Dovčík /Sx.A/.Víťazi získali zaujímavú cenu – notebooky.

Mladý Európan 2013

04Máj

mlady-europan-2013

Aj v tomto školskom roku sa našli traja odvážlivci, ktorí sa odhodlali zmerať si šírku a hĺbku vedomostí o štátoch Európskej únie. Lucia Kaščáková (Sp.A), Simona Starinská (Sp.A) a Jakub Dovčík (Sx.A) si zmerali sily v oblasti dejepisu, geografie, politiky, ekonomiky, športu, umenia, kultúry v regionálnom kole spolu so študentmi z Krompách, Gelnice, Rožňavy, Revúcej a Sp.Novej Vsi. Zaslúžene získali 1.miesto a postupujú do celoslovenského kola, ktoré bude 16. a 17. mája v Nitre. Víťazi si domov odniesli aj zaujímavú cenu – USB prijímač televízneho vysielania.

Víťazom blahoželáme a držíme palce v národnom kole ;)

Hneď dvojnásobný úspech, ktorý poteší

09Apríl

hned-dvojnasobny-uspech-ktory-potesi

Dňa 26. marca 2013 študent 4. A Gymnázia Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi Michal Kinik úspešne reprezentoval školu v spádovom kole 59. ročníka prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v MKC SNV, kde obsadil krásne 1. miesto.

Následne sa 4. apríla 2013 konalo obvodné (bývalé okresné) kolo v Matici slovenskej, kde svoj úspech zdvojnásobil a v bohatej konkurencii kategórie IV. – mládež SŠ získal vynikajúce 3. miesto. Dvojnásobnému víťazovi za dosiahnuté výsledky srdečne blahoželáme!

za PK SJL (Cicmanová)

24 hodín s EÚ

24Marec

24-hodin-s-eu

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Katedrou európskych politík SPU Nitra a s Inštitútom bankového vzdelávania NBS vybrali naše Gymnázium Javorová ako 1. školu na Slovensku pre realizáciu projektu „24 hodín s EÚ“ .

Poslaním projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii a fungovaní jej inštitúcií.

Naše študentky ocenené v Košiciach

04December

nase-studentky-ocenene-v-kosiciach

Stalo sa už tradíciou, že z príležitosti osláv Dňa študentov predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa oceňuje vybraných študentov stredných škôl za mimoriadne študijné výsledky a účasť na medzinárodných a celoslovenských olympiádach a súťažiach.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11