PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Naše študentky ocenené v Košiciach

04December

nase-studentky-ocenene-v-kosiciach

Stalo sa už tradíciou, že z príležitosti osláv Dňa študentov predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa oceňuje vybraných študentov stredných škôl za mimoriadne študijné výsledky a účasť na medzinárodných a celoslovenských olympiádach a súťažiach.

Dejepisná exkurzia v Osvienčime

21November

dejepisna-exkurzia-v-osviencime

29.10.2012 sa uskutočnila jednodňová exkurzia pre druhácke ročníky do Osvienčimu. Všetci boli plní očakávania, čo nám táto exkurzia prinesie a o čom to vlastne bude, a tak sme už o pol šiestej ráno čakali pred halou na autobusy, síce unavení a premrznutí, no vzrušení, čo sa bude diať ďalej.

Sme víťazmi národného kola súťaže Mladý Európan

06Jún

sme-vitazmi-narodneho-kola-sutaze-mlady-europan

2. júna 2012 vyvrcholil 7.ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania v kongresovej sále Hotela Patria**** vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese. Národného kola tejto zaujímavej súťaže sa zúčastnilo celkom 11 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Medzi nimi bolo aj družstvo našich študentiek:

Alica Kačengová /3.B/, Kristína Lorková /Sp.A/, Juliana Sopková /Sp.A/.

Dievčatá sa pod vedením PhDr. Renáty Kudrikovej prebojovali v národnom kole na 1.miesto.

SOFIA 2012

10Máj

Súťaž pre stredoškolákov v tvorbe filozofickej eseje

Kolégium Antona Neuwirtha vyhlásilo pre tento rok už 7. ročník tejto súťaže pre stredoškolákov. Z našich študentov sa do nej zapojila Stanislava Barabasová z 3.B triedy s esejou na tému „Myslíš si, že zmysel tvojho života je vopred daný a ty ho máš objaviť, alebo si ho tvoríš sám?“ Stanka sa dostala do finále medzi 20 vybraných študentov z celého Slovenska. Týmto finalistom bol venovaný bezplatný víkendový pobyt na Donovaloch v penzióne Zornička v termíne 27. – 29. apríla 2012. Stanka prežila víkend plný intelektuálnych diskusií v neformálnej priateľskej atmosfére. Jeho súčasťou bol aj filmový večer, šport, zábava či turistika.

Autorka príspevku: PhDr. Kudriková Renáta

Beseda s Elenou Bartošovou

23Apríl

beseda-s-elenou-bartosovou

Dňa 23. apríla 2012 sme mali možnosť vypočuť si mladú sympatickú Elenu Bartošovú, ktorá vyštudovala žurnalistiku v Ružomberku a práve pôsobí v Škótsku. Toto stretnutie sa uskutočnilo v priestoroch mestskej knižnice v Spišskej Novej Vsi.

Mladý Európan

18Apríl

mlady-europan

Zastúpenie Európskej komisie a 9 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlásili tento rok už 7. ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan, ktorej poslaním je zvýšiť povedomie študentov o Európskej únii.
Záštitu nad tohtoročnou súťažou prebral podpredseda Európskej komisie pre medziinštituci­onálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič a vedúci Zastúpenia Európskej Komisie v SR pán Dušan Chrenek.
 Regionálne kolo Mladého Európana sa uskutočnilo 13. apríla 2012 v Rožňave. Z nášho gymnázia súťažilo trojčlenné družstvo v zložení:

• Alica Kačengová /3.B/
  • Kristína Lorková /VII.OA/
  • Juliana Sopková /VII.OA/

Študentky pod vedením PhDr.Kudrikovej si osvojili obrovské množstvo vedomostí o EÚ a zaslúžene získali 1.miesto. Každá jedna študentka z víťazného družstva si domov odniesla tablet. Celoslovenské kolo sa uskutoční 2.júna na Štrbskom Plese. Dievčatám držíme prsty.

Exkurzia v detskom domove

07December

exkurzia-v-detskom-domove

V rámci výučby NOS –ky a protidrogovej prevencie študentky 4.A a septimy A pod vedením p. Kudrikovej a p. Böhmerovej navštívili detský domov na Mlynkách – Bielych Vodách .Mali sme možnosť porozprávať sa so sociálnou pracovníčkou, ktorá nám bližšie objasnila osvojenie si dieťaťa do opatery. Dozvedeli sme sa, že spolupracujú aj s profesionálnymi rodinami po celom Slovensku. Konkrétne v tomto detskom domove je umiestnených 54 detí z maximálneho počtu 55 detí a ďalších 27 detí majú umiestených v profesionálnych rodinách. Pani psychologička nám porozprávala o rôznych mentálnych poruchách, ktoré niektoré deti majú a bližšie nám objasnila ich priebeh. Potom sme sa stretli s týmito deťmi. Dúfajme, že takéto akcie sa budú opakovať.

Autorka článku : Daniela Slamená VII.OA

Návšteva divadla

26Október

navsteva-divadla

Dňa 25. októbra 2011 po niekoľkomesačnej prestávke navštívila Sp. B v rámci hodiny slovenský jazyk a literatúra opäť priestory divadla KONTRA. V minulosti mali možnosť vidieť predstavenia Žena v čiernom a Rum a vodka. Tentokrát sledovali osudy hrdinov novonaštudovanej hry Hamlet.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]