PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Stránkovanie
1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11

Strieborné umiestnenie aj v dejepisnej olympiáde

24Február

strieborne-umiestnenie-aj-v-dejepisnej-olympiade

Iste ste počuli o zlatom a striebornom umiestnení našich geografov. Podobný víťazný triumf sa v tom istom týždni podaril aj Filipovi Bajtošovi (K.A), ktorý zabojoval v okresnom kole dejepisnej olympiády. V kategórii C (9. ročník ZŠ) obsadil z 25 súťažiacich krásne 2. miesto.

1. a 2. miesto v geografickej olympiáde

24Február

1-a-2-miesto-v-geografickej-olympiade

V poslednom týždni pred jarnými prázdninami nám urobili veľkú radosť mladí geografi Marek Žilavý (P.A) a Jakub Šťastný (S.A). V obvodnom kole geografickej olympiády súťažili v kategórii F (6. a 7. ročník ZŠ) a spomedzi 47 súťažiacich obsadili nádherné 1. (Marek) a 2. miesto (Jakub).

Keď aktivita študentov prináša ovocie.

23Február

ked-aktivita-studentov-prinasa-ovocie

„Ďakujeme Vám a Vašej škole za to, že ste sa zapojili do Maratónu písania listov 2015. Všetky listy, ktoré ste napísali nás veľmi tešia a začínajú prinášať prvé úspechy.“

No potešilo ;) A tým z vás, ktorí ste sa do písania listov zapojili aktívne, Phyoe Phyoe Aungová odkazuje:

Maratón písania listov na Javorke

21Január

maraton-pisania-listov-na-javorke

16. december 2015 sa u nás na Javorke niesol v duchu solidarity a vyjadrenia podpory tým, ktorých práva a slobody sú porušované, či nejakým spôsobom obmedzované. Akcia Maratón písania listov na Javorke bola realizovaná pod záštitou organizácie Amnesty International s cieľom podporiť nespravodlivo väznených, prenasledovaných alebo utláčaných ľudí. Listy boli adresované vládam alebo úradom príslušných štátov a mali upozorniť na porušovanie práv konkrétnych ľudí.

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

20December

skolske-kolo-olympiady-zo-slovenskeho-jazyka

Vo štvrtok 10. decembra 2015 sa uskutočnilo školské kolo 8. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka v dvoch kategóriách – A a B.

Zúčastnili sa ho: Andrea Lengvarská ( Sx.A), Maroš Mariančík ( Sx.A ), Andrea Makarová ( Sx.B ), Lenka Volková ( I.B ), Eva Psotiaková ( II.A ), Alexandra Škovránová ( II.A ), Veronika Kacvinská ( II.A ), Denis Dzurňák ( II.B ) a Mária Dudžáková ( IV.B ).

Samotná súťaž pozostávala z troch častí.

NAPÍŠ LIST. ZMEŇ ŽIVOT.

19November

napis-list-zmen-zivot

Amnesty International organizuje každý rok v decembri pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv (10. decembra) Ma­ratón písania listov na celom svete. Cieľom je spoločne napísať a poslať čo najviac listov s výzvami pre vlády či predstaviteľov a predstaviteľky jednotlivých krajín a upozorniť tým na porušovanie ľudských práv konkrétnych ľudí či skupín. Je možné napísať listy aj priamo tým, ktorých práva sú porušované.

Aj Ty, ak máš viac ako 15 rokov, sa môžeš pripojiť k ľuďom z celého sveta a prispieť k tomu, aby boli ľudské práva rešpektované,

Papier kole

15November

papier-kole

Pod týmto záhadným názvom sa skrýva unikátna výstava slovenskej koláže, ktorú navštívili 4. novembra 2015 v rámci vyučovania výtvarnej výchovy žiaci prímy A v Galérii umelcov Spiša. Galerijné priestory umožnili našim najmladším študentom oboznámiť sa s tvorbou 53 slovenských výtvarníkov, ktorých spája práve spomínaná technika koláže.

Veronika na Konferencii mladých lídrov

10November

veronika-na-konferencii-mladych-lidrov

Koncom septembra sa Veronika Jenčová (Ok. A) zúčastnila 4-dňovej Konferencie mladých lídrov v Belušských Slatinách. Bola to konferencia organizovaná neziskovou spoločnosťou JA Slovensko, ktorá sa na Slovensku snaží rozsievať vyššie povedomie o finančnej gramotnosti, medzi mladými študentmi.

Ako to celé prebiehalo a čo prežívala, nám opísala takto:

Mojej triede

26Jún

mojej-triede

…keď uvädne kytica, ktorú dostal triedny učiteľ na stretnutí po desiatich rokoch od svojej bývalej triedy, nadíde čas vkresliť spomienky do slov a podeliť sa o ne. Aby sa maľovaným obrazom vrátili duchovnou cestou späť – k ich iniciátorom. Pôvodne tridsať krásnych detí, pätnásť dievčat a pätnásť chlapcov, neskôr štrnásť a štrnásť. Vždy som túžila po harmónii a rovnováhe …

Naša Zuzka druhá na Slovensku!

09Jún

nasa-zuzka-druha-na-slovensku

5. júna 2015 sa konal v Trstenej na Orave XXIV. ročník Dilongovej Trstenej  – celoštátnej súťaže v umeleckej recitácii slovenskej i svetovej spirituálnej poézie a prózy. Súťaž sa koná každoročne na počesť významného trstenského rodáka, básnika, prozaika, dramatika, mnohostranného spisovateľa, Rudolfa Dilonga. Prednášané texty si recitátori vyberajú voľne z textov Rudolfa Dilonga, slovenskej katolíckej moderny, ostatnej slovenskej aj svetovej spirituálnej (náboženskej) poézie a prózy. Zuzanka Hricová (naša milá študentka z P.A) sa s nasadením a presvedčením

Stránkovanie