PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Víťazstvo v krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína

06Máj

vitazstvo-v-krajskom-kole-hviezdoslavovho-kubina

Klasika Marka Twaina – alebo návod na „Skrotenie bicykla“ v podaní Adriána ONDOVA, študenta 1.B, očarili nielen okresnú, ale aj krajskú porotu. Adrián si zo súťaže v umeleckom prednese prózy v kategórii SŠ, ktorá sa konala 5. mája 2015 v Michalov­ciach, odnáša trofej najcennejšiu – 1. miesto ;) ;)

Rétorika po Javorácky

01Máj

retorika-po-javoracky

Práve Ty čítaš práve teraz tento riport? Práve Ty ma počúvaj, lebo práve Teba čakáme budúci rok podporiť rétoriku, si v práve prísť! Prečo? Lebo práve na Javorke sa skrýva v mladých ľuďoch dychvyrážajúci potenciál !

Práve v stredu, v deň, ktorý sa tváril právom ako nepravý piatok, práve o pol jedenástej, právom sa stal víťazom školského kola súťaže Štúrov Zvolen práve Denis Dzurňák (1.B), pravý majster v rétorike.

Mladý Európan 2015

28Apríl

mlady-europan-2015

,,Mladí Európania" z našej školy opäť úspešne zabodovali v regionálnom kole, ktoré bolo 22. apríla 2015 v Spišskej Novej Vsi. Získali 1.miesto a ich vedomosti boli ocenené tabletmi. Víťazi – Andrea Lengvarská (Kv.A), Daniel Hanuščin (Sp.B), Karin Štiffelová (3.B) postupujú do národného kola, ktoré sa bude konať v Bratislave v hoteli Bôrik.

Druhé miesto pre platobný systém z Javorky

27Apríl

druhe-miesto-pre-platobny-system-z-javorky

Budeme ešte v roku 2020 používať hotovosť alebo ju nahradíme čipmi implantovanými v dlani? Ani jedno, ani druhé. My veríme, že budeme platiť svojimi smartfónmi. Možno s tým nesúhlasí každý, ale My nie je osobné zámeno, avšak minimalistický názov nášho tímu.

Naozaj sa zdá, že v jednoduchosti je krása, pretože z bratislavskej centrály Prvej stavebnej sporiteľne sme si priniesli okrem knihy a darčekových predmetov za účasť aj čosi iné. Konkrétne jednu zo súčastí nášho systému Lira: smartfón, ktorým si o päť rokov budeme snímať QR kódy a tak platiť za svoje nákupy. Príliš komplikované? Jednoducho Javorke sme priviezli druhé miesto z celoslovenskej súťaže Bankomat nápadov.

61. ročník Hviezdoslavovho Kubína

26Apríl

61-rocnik-hviezdoslavovho-kubina

Adrián Ondov a Denis Dzurňák, študenti 1. B úspešne reprezentovali našu školu na okresnom kole 61. ročníka Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa konalo 14. apríla 2015 v priestoroch GUS v Sp. Novej Vsi.

Adrián sa umiestnil v IV. kategórii v prednese prózy na I. mieste a bude nás s ukážkou z diela Marka Twaina zastupovať na krajskom kole v Michalovciach. Denisovi ušlo víťazstvo v recitácii poézie Lýdie Vadkerti-Gavorníkovej len „o chĺpok“, obsadil veľmi pekné II. miesto.

Myslím ekonomicky...

14Apríl

myslim-ekonomicky

…je súťaž dvojíc študentov stredných škôl z celého Slovenska v diskusii na rôzne ekonomické témy. Cesta k víťazstvu nášho tímu bola neuveriteľná a v nás všetkých, ktorí sme v zákulisí videli tú hektiku „prípravy“ na súťaž, vyvolal výsledok, ktorý chalani dosiahli, hlbokú úctu a doteraz pretrvávajúci úžas. Prečo? Nechajme hovoriť Martina Makaru:

Súťaž Bankomat nápadov

13Apríl

sutaz-bankomat-napadov

Veronika Jenčová(Sp. A) a Martin Makara(Ok. B) – študenti seminára z ekonómie, sa zapojili do zaujímavej súťaže s názvom Bankomat nápadov. A oplatilo sa ;) !

Po dištančnom kole sa dostali ako tím s názvom My medzi 6 finalistov, ktorí sa 21. apríla v Bratislave zúčastnia celoslovenského kola. Pred odbornou porotou (zástupcovia finančných inštitúcií a Slovenskej bankovej asociácie) predstavia svoj projekt k téme: „Moderné platobné nástroje v roku 2020“.

Hviezdoslavov Kubín 2015

21Marec

hviezdoslavov-kubin-2015

Školského kola 61. ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2015 sa zúčastnilo 10 nadšených prednášateľov, všetci boli skvelo pripravení, vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru krásy slova, najmä však dojmu:

Petra Janíková (1.B), Adriana Pacanovská (1.B), Simona Hovančíková (1.B), Adrián Ondov (1.B), Denis Dzurňák (1.B), Veronika Liptáková (S.A), Terézia Švajková (S.A), Zuzana Dudžáková (P.B), Zuzana Hricová (P.A), Viktória Litecká (P.A).

Spravovanie osobných financií

20Február

spravovanie-osobnych-financii

19. februára sa Javoráci starší ako 17 rokov mali možnosť zúčastniť prednášky firmy ProSight zameranej na zvyšovanie finančnej gramotnosti. Nika Damová z Ok.B o nej povedala:

Zuzka a Martin - postupujúci "financmajstri"

12Február

zuzka-a-martin-postupujuci-financmajstri

23. januára bolo oficiálne ukončené prvé kolo finančno-vedomostnej súťaže Finančná olympiáda pre študentov stredných škôl. Od jeho spustenia, t.j. počas viac ako dvoch mesiacov, sa doň zapojilo 4 400 študentov z takmer polovice (292) stredných škôl na Slovensku.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11