PK SJL - DEJ - NOS - GEO

Si doma v geografii?

04Február

si-doma-v-geografii

Ak máš záujem o geografiu, zapoj sa do školského kola Geografickej olympiády v kategórii Z – on line. Súťaž bude prebiehať na stránke go.mapaslovaki­a.sk  – online na internete.

Náš nádejný recitátor

02Február

nas-nadejny-recitator

To, že Sebastián Smik má rád prácu s literárnym textom, dokázal nielen na súťaži v recitácii anglickej literatúry, ale tentokrát aj na Okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko, teda v prednese slovenských povestí. Jeho humorne ladený príbeh o dvoch Goraloch zanechal na tvárach porotcov i všetkých spolusúťažiacich (bolo ich dovedna 13) úsmev a oprávnené uznanie. Boli však dvaja, čo sa hodnotiteľom zapáčili o čosi viac, a tak sa mu ušla „len“ bronzová priečka.

Olympiáda zo slovenského jazyka

11Január

olympiada-zo-slovenskeho-jazyka

Predstavujeme Vám štyri nádherné dievčatá, ktoré sa 17. decembra 2014 stali víťazkami školského kola VII. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka (OSJL) v kategórii B (študenti 1. a 2. ročníka stredných škôl a 5. a 6. ročníka osemročných gymnázií). Preukázali vedomosti nielen v testovej forme, ale štylisticky veľmi obratne povýšili svoje krátke slohové útvary na filigránske umelecké dielka. Úspech korunovali ekvilibristickým slovným prejavom v tretej časti.

Medzinárodný deň boja proti korupcii na Javorke

15December

medzinarodny-den-boja-proti-korupcii-na-javorke

9. december je celosvetovým dňom boja proti korupcii, ktorý sme si tento rok pripomenuli aj na našej škole. Študenti ekonómie, ktorí sa problematike korupcie venujú na seminároch, si pripravili v spolupráci s pani učiteľkou Mgr. Ivanou Šťastnou prezentáciu na túto tému.

Vianočné posolstvo dievčat z 3.B

15December

vianocne-posolstvo-dievcat-z-3-b

Vianoce sú sviatkom rodiny, útulného domova, voňavého ihličia, radosti a pokoja. Máloktorý národ na svete má také krásne vianočné tradície ako náš. Možno je to preto, že od dávnoveku si cenil mier, ticho, pokoj, ktorých sa mu v histórii nie vždy dostávalo.

Letná škola ekonómie

07December

letna-skola-ekonomie

Začalo sa to v roku 1996, za siedmimi horami a dolinami Slovenska, kedy sa konala prvá letná škola ekonómie, zatiaľ čo väčšina z nás ešte nebola na svete alebo sme sa snažili vyzliecť mokrú si plienku. Od tých čias má každý rok 20 učiteľov zo stredných škôl a 30 študentov tretích ročníkov jedinečnú príležitosť sa tohto podujatia zúčastniť.

Deň študentstva trochu inak

24November

den-studentstva-trochu-inak

Príjemne strávený Deň študentstva vytvorili pre nás herci Detského kočovného divadla Drak z Prešova s dielom slovenského realistického spisovateľa Martina Kukučína (1860 – 1928). Reč je o Rysavej jalovici, ktorej príbeh určite netreba nikomu predstavovať, veď sme ju všetci čítali v škole na povinné čítanie. Alebo ani nie? ;) V každom prípade dve rozhádané rodiny a jedna stratená jalovica nesklamali a priniesli pobavenie.

A ako to videli naši študenti?

Sú iní, no sú našou súčasťou...

23November

su-ini-no-su-nasou-sucastou

Množstvo ľudí berie dobrý zdravotný stav ako niečo samozrejmé, neuvedomuje si dopady nepriaznivého zdravotného stavu na život človeka. Jedným z dôvodov môže byť aj skutočnosť, že sa priamo nestretávame s ľuďmi s postihnutím, nepoznáme preto ich potreby, obmedzenia a bariéry, ktoré títo ľudia musia každodenne prekonávať. Problémom postihnutých býva často aj to, že sa nevedia zaradiť medzi skupinu zdravých ľudí a táto skupina ich nevie prijať takých, akí sú. .= V stredu 19.11.2014 sa na Špeciálnej základnej škole sv. Maximiliána Kolbeho v Spišskej Novej Vsi konal Deň otvorených dverí.

Tutanchamón

10November

tutanchamon

Pred časom sme boli na výlete v Bratislave, kde sme navštívili Inchebu. V jej areáli sa koná výstava prezentujúca egyptského faraóna Tutanchamóna. Dozvedeli sme sa veľa veľa nového a zaujímavého o jeho dobe, živote a predovšetkým o jeho slávnej hrobke. Presvedčili sme sa, aká je história tajomná. Rozšírili sa nám obzory, mali sme možnosť vidieť svet z inej stránky.

S pani ombudsmankou v Čajovni Alchýmka

16Október

s-pani-ombudsmankou-v-cajovni-alchymka

Vo štvrtok 9.10. vo večerných hodinách sme mali možnosť stretnúť sa v príjemnom neformálnom prostredí Čajovne Alchýmka so zaujímavými hosťami. Zúčastnili sme sa diskusie, ktorú poriadala Nadácia Otvorenej Spoločnosti (NOS). Táto nadácia sa angažuje za osobnú slobodu a dôstojnosť každého jednotlivca, presadzuje rovnosť šancí, transparentnosť, toleranciu, vzájomný rešpekt.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11