PK SJL - DEJ - NOS - GEO

S pani ombudsmankou v Čajovni Alchýmka

16Október

s-pani-ombudsmankou-v-cajovni-alchymka

Vo štvrtok 9.10. vo večerných hodinách sme mali možnosť stretnúť sa v príjemnom neformálnom prostredí Čajovne Alchýmka so zaujímavými hosťami. Zúčastnili sme sa diskusie, ktorú poriadala Nadácia Otvorenej Spoločnosti (NOS). Táto nadácia sa angažuje za osobnú slobodu a dôstojnosť každého jednotlivca, presadzuje rovnosť šancí, transparentnosť, toleranciu, vzájomný rešpekt.

Ako sa dozvedieť o probléme nezamestnanosti viac?

10Október

ako-sa-dozvediet-o-probleme-nezamestnanosti-viac

Predsa prácou priamo v teréne! Aj my sme si to v rámci seminára z ekonómie vyskúšali.

9.10. sme navštívili Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, kde sme v rámci besedy s pracovníčkami ÚPSVaR získali informácie o základných službách, ktoré poskytuje úrad práce, diskutovali sme o rizikách absolventov škôl pri hľadaní práce, boli sme poučení o tom, ako máme postupovať po ukončení školy, ak nás neprijmú na VŠ (dúfajme, že my tento problém nebudeme musieť riešiť ;) ).

E-testovanie pokračuje

05Október

Čas pokročil a je tu ďalšia fáza e-testovania, ktoré v rámci národného výskumného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania prebieha na našej škole od minulého šk. roku.

Aby boli výsledky projektu relevantné, výskumnou vzorkou sú tí istí študenti, ktorí sa ho zúčastnili už v minulosti. Jedná sa o triedy Sp. A a Sp. B a tentokrát je dotazník zameraný na motiváciu študentov.

Oswiecim 2014

02Október

oswiecim-2014

Dňa 29. septembra 2014 sme sa vybrali navštíviť historické miesto – koncentračný tábor Auschwitz a Birkenau v Poľsku. Uvedomili sme si krutosť, s akou sa pristupovalo k nevinným ľuďom. Spoznali sme neľudské podmienky a ťažký život v tábore. Fascinoval nás počet všetkých vecí, čo si so sebou priniesli ľudia, ktorí dúfali v to, že v Oswiecime nájdu lepší život.

Národné kolo Mladého Európana

16Jún

narodne-kolo-mladeho-europana

V prekrásnom prostredí Vysokých Tatier sa v dňoch 11. – 12. júna 2014 uskutočnilo národné kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan 2014.

Zúčastnilo sa na ňom 13 súťažných družstiev, víťazov regionálnych kôl zo stredných škôl z celého Slovenska. Záštitu nad tohtoročným 9. ročníkom súťaže prebrali podpredseda Európskej komisie pre medziinštituci­onálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič a vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR Dušan Chrenek.

E-testovanie

12Máj

Cieľom výskumných úloh Národného ústavu certifikovaných meraní je nájsť metodológiu hodnotenia a matematický model kvality školy. Otázka má celospoločenský význam a vysokú prioritu pre školskú politiku. To vyžaduje overovať množstvo faktorov a bez spolupráce so žiakmi sa určený cieľ dosiahnuť nedá. Naši študenti tried Sx. A a Sx. B boli do tohoto prieskumu NUCEMom vybraní a najbližšie dni absolvujú zisťovanie ich úrovne vedomostí z predmetov SJL a MAT.

Opäť budeme voliť!

06Máj

opat-budeme-volit

Študentské voľby sú projekt Inštitútu pre verejné otázky. V rámci tohto projektu študenti stredných škôl v SR realizujú modelové voľby, ktorých výsledky sumarizuje a zverejňuje IVO. V roku 2014 okrem pilotného projektu volieb prezidenta SR realizujeme 14. mája aj na našej škole študentské voľby do Európskeho parlamentu a študentské komunálne voľby.

Mladý Európan 2014

01Máj

mlady-europan-2014

S veľkou odvahou a obrovským množstvom vedomostí o Európskej únii sa rozhodli traja naši študenti zmerať si sily so stredoškolákmi z Rožňavy, Gelnice, Krompách a Spišskej Novej Vsi. Ján Gabonay (Sp.B), Alexander Valach (3.A) a Martin Makara (Sp.B) však porotu presvedčili, že práve oni vedia toho o 28 krajinách Európskej únie najviac.

Vlakom do múzea (očami sekundy)

09Apríl

vlakom-do-muzea-ocami-sekundy

Keď sme sa dozvedeli, že ideme na exkurziu do Martina, povedali sme si: „ Čo tam taký Martin ?!“ Naše očakávania sa však hneď po nastúpení do vlaku zmenili. V žiadnom prípade to nebola nuda. Cesta nám ubehla rýchlo a ani sme sa nestačili čudovať, a boli sme na mieste.

Ako sa na peniaze pozerá Katka?

01Apríl

ako-sa-na-peniaze-pozera-katka

Katka PuškášováKvarty B sa zapojila do zaujímavej súťaže MoneyFEST na tému Festival peňazí. Ide o program s témou Viac ako peniaze, ktorý realizuje Junior Achievement Slovensko, n.o. Táto súťaž je rozdelená do dvoch kategórií – obrázok a video. Súťažné obrázky a videá sú umiestnené na FB profile Junior Achievement Slovensko.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11