PK ANJ

Erasmus+ tentokrát v Srbsku

01December

erasmus-tentokrat-v-srbsku

V dňoch 12. – 19. októbra 2018 sme my, Maruška Dučáková, Miriam Vašková, Lívia Garčalová, Marianna Kotradyová, Kristián Hosa a ja, pani učiteľka Dominika Bašistová, vycestovali za medzikultúrnym dobrodružstvom do mestečka Velika Plana v Srbsku v rámci projektu Erasmus+ s názvom G.A.M.E. (Games and multicultural Europe).

Marietta prvá v Košickom kraji, mieri do Bratislavy

22November

marietta-prva-v-kosickom-kraji-mieri-do-bratislavy

This Wednesday, the 21st of November, our school sent six students to compete in the Shakespeare Memorial event in Košice. We're very proud of our students who represented our school so well: Nella Filipová, Michaela Petrášová, Barbora Joppová, Marek Kacvinský, Timea Novotná, and particularly Marietta Mareková, who came in first for her story, „The Little Match Girl“, by Hans Christian Andersen.

Písanie listov je IN !

09Október

pisanie-listov-je-in

Aj keď moderné technológie ovládli našu spoločnosť, na písanie listov nemôžeme zanevrieť. Pani učiteľka Bašistová je tu s projektom písania si listov s inými žiakmi škôl v Európe, ale aj mimo nej. Zapoj sa aj TY! Aké to má výhody? Nuž …Dáme sedem dôvodov:

A čo tak výmenný študijný pobyt?

13September

a-co-tak-vymenny-studijny-pobyt

Have you ever wondered what it would be like to live and study in another country? ROTARY is an international organization that oversees one of the largest youth exchange programs in the world.

Informácie pre rodičov

17Apríl

informacie-pre-rodicov

Milí žiaci, vážení rodičia.

I tento rok sme pre vás pripravili vzdelávanie netradičnou formou.

V stredu pre žiakov prím – kvinty po 3. vyučovacej hodine a vo štvrtok pre všetkých študentov Javorky na 1. – 2. vyučovacej hodine.

Prečítajte si základné fakty:

New media and NGOs v Turecku

01Apríl

new-media-and-ngos-v-turecku

V druhej polovici februára sme opäť mali možnosť zúčastniť sa na jednotýždňovom tréningu programu Erasmus+. Pod vedením pani učiteľky Ondzikovej sa štyria z nás spolu s účastníkmi iných krajín, t.j. Turecka, Bulharska, Rumunska, Macedónska, Chorvátska, Poľska, Litvy a Veľkej Británie, stretli v Izmire, treťom najväčšom tureckom meste. Projekt niesol názov „New media and NGOs“.

Soňa opäť zlatá v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku

10Marec

sona-opat-zlata-v-krajskom-kole-olympiady-v-anglickom-jazyku

Gymnazium Javorova is very happy to announce that our student, Soňa Tomčíková, has once again come in first place at the English Olympiada in Kosice on Feb 14th, and will be going on to the finals in Bratislava. We're all very proud of her and we're keeping our fingers crossed for the next round. We're also very proud of our three other students who made it to the regional level.

Photo gallery

ME. Arthur T. Smith

Javorka news 1

11Február

javorka-news-1

A je to tu! Po nejakom čase sa opäť našla skupinka nadšených študentov, ktorí pod vedením p. Bašistovej oprášili myšlienku nášho školského časopisu. Prinášame Vám teda jeho prvé vydanie a už teraz sa tešíme na tie ďalšie ;)

Školský časopis Javorka News 1.pdf

(redaktorom sľubujeme, že sa ho pokúsime zverejniť v skoršom čase ;) )

Zlato v celoslovenskom kole Shakespeare Memorial

08December

zlato-v-celoslovenskom-kole-shakespeare-memorial

I'm bursting with pride to announce that our student, Marko Kacvinsky of Qvarta A, has won the Shakespeare Memorial competition in Bratislava. The competition took place on 7.12.2017, and Marko came in first place for his category, by reciting the poem „If“, by Rudyard Kipling.

We're all very thankful to Marko for his hard work and stellar performance, and we look forward to next year's competition.

ME. Arthur Thomas Smith

Halloween na Javorke

27Október

halloween-na-javorke

Posledný októbrový týždeň sa na Javorke niesol v znamení sviatku Halloween. Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice (Jack-o'-lantern), vo vnútri ktorých je sviečka, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, pavučiny, metly, oheň, príšery, kostlivci a pod.

Pani učiteľky J.Böhmerová, Ľ. Cvengrošová a D. Mičeková sa rozhodli ich zrealizovať a zorganizovať na Javorke súťaž o najkrajšiu halloweenskú výzdobu triedy, o najoriginálnejšiu masku a o najzaujímavejšie vyrezanú tekvicu.

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6