Javorka » PK ANJ

Informácie pre rodičov

17Apríl

informacie-pre-rodicov

Milí žiaci, vážení rodičia.

I tento rok sme pre vás pripravili vzdelávanie netradičnou formou.

V stredu pre žiakov prím – kvinty po 3. vyučovacej hodine a vo štvrtok pre všetkých študentov Javorky na 1. – 2. vyučovacej hodine.

Prečítajte si základné fakty:

New media and NGOs v Turecku

01Apríl

new-media-and-ngos-v-turecku

V druhej polovici februára sme opäť mali možnosť zúčastniť sa na jednotýždňovom tréningu programu Erasmus+. Pod vedením pani učiteľky Ondzikovej sa štyria z nás spolu s účastníkmi iných krajín, t.j. Turecka, Bulharska, Rumunska, Macedónska, Chorvátska, Poľska, Litvy a Veľkej Británie, stretli v Izmire, treťom najväčšom tureckom meste. Projekt niesol názov „New media and NGOs“.

Soňa opäť zlatá v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku

10Marec

sona-opat-zlata-v-krajskom-kole-olympiady-v-anglickom-jazyku

Gymnazium Javorova is very happy to announce that our student, Soňa Tomčíková, has once again come in first place at the English Olympiada in Kosice on Feb 14th, and will be going on to the finals in Bratislava. We're all very proud of her and we're keeping our fingers crossed for the next round. We're also very proud of our three other students who made it to the regional level.

Photo gallery

ME. Arthur T. Smith

Javorka news 1

11Február

javorka-news-1

A je to tu! Po nejakom čase sa opäť našla skupinka nadšených študentov, ktorí pod vedením p. Bašistovej oprášili myšlienku nášho školského časopisu. Prinášame Vám teda jeho prvé vydanie a už teraz sa tešíme na tie ďalšie ;)

Školský časopis Javorka News 1.pdf

(redaktorom sľubujeme, že sa ho pokúsime zverejniť v skoršom čase ;) )

Zlato v celoslovenskom kole Shakespeare Memorial

08December

zlato-v-celoslovenskom-kole-shakespeare-memorial

I'm bursting with pride to announce that our student, Marko Kacvinsky of Qvarta A, has won the Shakespeare Memorial competition in Bratislava. The competition took place on 7.12.2017, and Marko came in first place for his category, by reciting the poem „If“, by Rudyard Kipling.

We're all very thankful to Marko for his hard work and stellar performance, and we look forward to next year's competition.

ME. Arthur Thomas Smith

Halloween na Javorke

27Október

halloween-na-javorke

Posledný októbrový týždeň sa na Javorke niesol v znamení sviatku Halloween. Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice (Jack-o'-lantern), vo vnútri ktorých je sviečka, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, pavučiny, metly, oheň, príšery, kostlivci a pod.

Pani učiteľky J.Böhmerová, Ľ. Cvengrošová a D. Mičeková sa rozhodli ich zrealizovať a zorganizovať na Javorke súťaž o najkrajšiu halloweenskú výzdobu triedy, o najoriginálnejšiu masku a o najzaujímavejšie vyrezanú tekvicu.

Julka na mládežníckej výmene v Turecku

23Apríl

julka-na-mladeznickej-vymene-v-turecku

V posledných februárových dňoch som mala možnosť vďaka neziskovej organizácii SYTEV v rámci programu ERASMUS+ navštíviť krajinu dvoch svetadielov – Turecko. Spolu s ďalšími štyrmi Slovákmi som cestovala do mesta Kahramanmaraş, kde sme čakali na ďalších účastníkov z Talianska, Litvy, Bulharska a Turecka.

Zamestnanci americkej ambasády na Javorke

18Apríl

zamestnanci-americkej-ambasady-na-javorke

Sme škola plná intelektuálne vyspelých študentov bažiacich po poznaní, aktívne sa zaujímajúcich o dianie vo svete, či už v politickej alebo sociálnej oblasti. Preto sme nemohli nevyužiť možnosť stretnúť sa s dvoma výnimočnými a veľmi milými ľuďmi.

Dve zlaté a jedna strieborná medaila v krajskom kole Olympiády v ANJ

19Február

dve-zlate-a-jedna-strieborna-medaila-v-krajskom-kole-olympiady-v-anj

No tak si predstavte! Ani nie dva týždne po celoslovenskom víťazstve Lenky Volkovej v súťaži Speaker´s Corner sa vybrali 3 študentky bilingválneho a jedna študentka osemročného štúdia pod vedením nášho učiteľa Arthura Smitha do Košíc na krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. A ako dopadli? Dve zlaté a jedna strieborná medaila! Tak to je úspech! Slečny, blahoželáme ;) Ale pekne poporiadku…