PK ANJ

Stránkovanie
1 2 [3] 4 5 6 7

Dve zlaté a jedna strieborná medaila v krajskom kole Olympiády v ANJ

19Február

dve-zlate-a-jedna-strieborna-medaila-v-krajskom-kole-olympiady-v-anj

No tak si predstavte! Ani nie dva týždne po celoslovenskom víťazstve Lenky Volkovej v súťaži Speaker´s Corner sa vybrali 3 študentky bilingválneho a jedna študentka osemročného štúdia pod vedením nášho učiteľa Arthura Smitha do Košíc na krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. A ako dopadli? Dve zlaté a jedna strieborná medaila! Tak to je úspech! Slečny, blahoželáme ;) Ale pekne poporiadku…

Prejsť na celý článok

Lenka celoslovenskou víťazkou Speaker´s Corner

15Február

lenka-celoslovenskou-vitazkou-speaker-s-corner

Bolo by skvelé byť nesmrteľným? Musí byť človek dobrým klamárom, aby bol v živote úspešný? Správame sa k starším ľuďom s rešpektom? Mali by krajiny vyčleňovať viac alebo menej peňazí na vojenské účely? Tak na tieto a mnohé ďalšie otázky

Prejsť na celý článok

Medailová žatva v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

11Február

medailova-zatva-v-okresnom-kole-olympiady-v-anglickom-jazyku

Olympiáda v anglickom jazyku je každoročne najviac zastúpenou súťažou na našej škole. Počet jej účastníkov stále stúpa, čo odráža školskú aj spoločenskú realitu 21. storočia. Študenti majú angličtinu radi, veľa sa učia z jej jednotlivých oblastí a kompetencii, stretávajú ju na každom kroku, počúvajú hudbu, pozerajú filmy, chatujú a mailujú, angličtina je pre nich jednoducho COOL. Presadiť sa ale v silnej konkurencii olympiády je však čoraz náročnejšie. Naši žiaci sa v nej tohto roku rozhodne nestratili.

Prejsť na celý článok

Youth exchange vo Viedni

01Február

youth-exchange-vo-viedni

Začiatok roka strávili štyria Javoráci v rámci programu Erasmus+ vo Viedni. Bilingvalisti Lenka Volková, Silvia Olekšáková, Erik Hominda a septiman Marián Brezina v čase od 3.  – 14. januára prezentovali Slovensko na mládežníckej výmene EXPLORE, EXPEND AND IMPROVE YOURSELF. Prečítajte si ich príbeh a #EEIY NEWS ;)

Prejsť na celý článok

Adam tretí na Slovensku!

10December

adam-treti-na-slovensku

Iste sa pamätátena Adama, ktorý sa po víťazstve v SHAKESPEARE'S ME­MORIAL v Košiciach, chystal do Bratislavy. Že neviete ako dopadol? Darilo sa mu, ale poďme pekne od začiatku…

Prejsť na celý článok

Prípravné stretnutie k ďalšej mládežníckej výmene Erasmus+

27November

pripravne-stretnutie-k-dalsej-mladeznickej-vymene-erasmus

Stretnutie sa konalo v polovici novembra a samotná výmena sa bude konať začiatkom nového roka, tentokrát v Rakúsku. Vycestovať budú mať príležitosť štyria Javoráci (pod 18 rokov) s možnosťou získať YouthPass certifikát.

Prejsť na celý článok

Halloween na Javorke

04November

halloween-na-javorke

Posledný októbrový týždeň sa na Javorke niesol v znamení sviatku Halloween, ktorý už dávno prekročil hranice a tisne sa všade, kde ho pustia. Aj keď tento sviatok je považovaný za americkú verziu našich Dušičiek, oslavuje sa úplne iným spôsobom ako u nás na Slovensku.

Prejsť na celý článok

Ohliadnutie sa späť - EDJ

28September

ohliadnutie-sa-spat-edj

** – Ktorý jazyk ti najkrajšie znie?**

- „Slovenčina je krásny jazyk“

Táto Martinova odpoveď nás dostala… ;) Vy si možno tiež nájdete niečo, čo Vás zaujme, a to práve v reportáži TV Reduta, vo fotogalérii , alebo v krátkych videách, ktoré pre Vás dodatočne pripravujeme.

Všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, ešte raz srdečne ďakujeme ;)

Európsky deň jazykov na Javorke

25September

europsky-den-jazykov-na-javorke

Milí študenti, po veľkom úspechu z minulého roka, i tento rok si pripomenieme Európsky deň jazykov špeciálnym programom v priestoroch Javorky. V pondelok 25. septembra od 9:50 do obeda nás čaká mnoho zaujímavých aktivít, pri ktorých sa nielen dozviete niečo nové, ale si aj zasúťažíte.

Čo nás čaká?

Prejsť na celý článok

More than Sport - mládežnícka výmena v Maďarskom meste Kéked

04Máj

more-than-sport-mladeznicka-vymena-v-madarskom-meste-keked

Youth exchange alebo mládežnícka výmena je projekt, na ktorom sa stretnú mladí ľudia z rôznych krajín na jednom mieste a spoločne diskutujú o určitej téme. Nám takýto projekt umožnila práve naša škola v spolupráci s organizáciou YEES. Sedem dní sme strávili v malebnej dedinke Kéked v Maďarsku, blízko slovenských hraníc, spoločne s maďarmi, talianmi a poliakmi.

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 2 [3] 4 5 6 7

Cisco