PK ANJ

Stránkovanie
1 2 3 [4] 5 6 7

Majka na Medzinárodnom zasadnutí Modelového Európskeho parlamentu 2016 v Budapešti

03Máj

majka-na-medzinarodnom-zasadnuti-modeloveho-europskeho-parlamentu-2016-v-budapesti

V čase od 9.4. do 16.4. 2016 sa konalo v Budapešti medzinárodné zasadnutie Modelového Európskeho parlamentu 2016. Tohto zasadnutia sa zúčastnila i delegácia štyroch študentov zo Slovenska a medzi nimi bola aj naša študentka z bilingválnej IV.B – Mária Dudžáková.

4. miesto v celoslovenskom kole Olympiády v ANJ

08Apríl

4-miesto-v-celoslovenskom-kole-olympiady-v-anj

Možno ste zachytili informáciu, že Dominika Kalafutová, studentka maturitného ročníka bilingválneho štúdia získala 4. miesto v národnom kole olympiády v anglickom jazyku. O tom, ako to celé prebiehalo nám napísal Arthur, ktorý ju do Bratislavy sprevádzal:

Prvé a druhé miesto v krajskom kole olympiády v ANJ

03Marec

prve-a-druhe-miesto-v-krajskom-kole-olympiady-v-anj

Ak uspejete iba raz, môže to byť náhoda. Pokiaľ uspejete dvakrát, môže to byť šťastie. Pokiaľ uspejete trikrát, tak vďaka usilovnosti a pracovitosti. (Normandské príslovie)

Po septembrovom víťazstve v súťaži Prelož a spievaj, februárovom 1. mieste v celoslovenskom kole Speaker´s Corner sa našim bilingvalistom podaril ďalší husársky kúsok – 1. a 2. miesto v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku.

1.miesto v celoslovenskej súťaži Speaker´s Corner!

10Február

1-miesto-v-celoslovenskej-sutazi-speaker-s-corner

Aj tento rok sa naša škola zapojila už do 8.ročníka súťaže v rečníckych prejavoch žiakov stredných a základných škôl v anglickom jazyku pod názvom Speaker`s Corner. A hádajte čo? 1.miesto získala naša študentka z bilingválnej triedy Lenka Volková. Súťaž sa organizuje z dôvodu, že čoraz viac a viac ľudí hovorí po anglicky a sú to hlavne mladí ľudia. Počítalo sa preto so širokým spektrom súťažiacich. Keďže mladí ľudia veľa cestujú a prinášajú si so sebou v jazyku určité veľmi hovorové a neformálne zvyky.

Čo tak zájazd do Londýna?

28Október

co-tak-zajazd-do-londyna

Ešte si nebol v Londýne? A chcel by si ísť? Nuž, aj tento rok ponúkame zájazd do hlavného mesta Anglicka, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie veľkomestá sveta. Tento školský rok Vám predkladáme dve ponuky zájazdov. V závislosti od záujmu vyberieme jeden. Ako sme uviedli, ponuky sú ale dve. Čím sa líšia sa dozviete v informácii nižšie.

Výhra v súťaži "Prelož a spievaj"

28September

vyhra-v-sutazi-preloz-a-spievaj

Pri príležitosti osláv Európskeho dňa jazykov si verejnosť v Košiciach mohla vyskúšať, akými všemožnými spôsobmi sa možno naučiť cudzie jazyky. Na pódiu v centre mesta bol pripravený program hudobných a dramatických vystúpení v rôznych jazykoch. V ňom sa predstavili aj naši študenti Ivana Kočišová, Jarka Leskovská, Lea Kunzová, Martin Pollák a Adrián Ondov, ktorí v rámci súťaže „Prelož a spievaj“ ukázali svoje schopnosti.

Medzinárodný seminár v Španielsku

15September

medzinarodny-seminar-v-spanielsku

Program Erasmus+ je zameraný na vzdelávanie nielen mládeže, ale aj učiteľov. Tí tak môžu nie len zdokonaliť svoje zručnosti, ale aj získať nový rozhľad, spoznať inú krajinu, či zdieľať svoje skúsenosti s kolegami z Európy. Ako učiteľku anglického a ruského jazyka ma ponuky tohto programu veľmi zaujali a tak som sa prihlásila na medzinárodný seminár pre učiteľov v španielskom meste Alcalá de Henares.

Informácia pre rodičov

16Jún

informacia-pre-rodicov

Vo štvrtok ráno, sa študenti tried príma až kvarta zúčastnia anglicko-slovenského predstavenia American dream v podaní Divadelného centra Martin. Zraz je o 8.15 ráno pred kinom Mier.

Po skončení sa študenti pod pedagogickým dohľadom organizovane presunú do školy, kde bude pre nich vyučovanie pokračovať štvrtou vyučovacou hodinou.

"Selfies" nášho mesta do Austrálie!

30Máj

selfies-nasho-mesta-do-australie

Už ste si urobili „selfie“? Pre tých, ktorí by náhodou nevedeli o čo ide, tak je to fotka, na ktorej vyfotíte sám seba. Ide o veľmi populárnu zábavu najmä medzi mladými ľuďmi. Naši študenti sa ale rozhodli urobiť selfie nášho mesta. Ako to? Nuž, v rámci projektu INTERNATIONAL SELFIES trieda Tercia A vytvorila zábavnou formou projekty o meste Spišská Nová Ves za pomoci fotiek selfies. Tieto projekty boli odoslané do Kanady a Austrálie, kde majú reprezentovať naše krásne mesto a jeho atrakcie. Študenti v súčasnosti očakávajú podobné odpovede z týchto zemí. Pozrite si niektoré podarené selfies v galérii.

Lekcie "naživo" z Kanady, Bermúd a USA

30Máj

lekcie-nazivo-z-kanady-bermud-a-usa

Od februára sa žiaci prvých a druhých ročníkov bilingválnych tried a tercie A aktívne zapájali do špecifických hodín anglického jazyka a to spoločne so študentmi z iných štátov. Ako? Ide o projekt LIVE SKYPE LESSONS and INTERNATIONAL SELFIES. Znamená to, že naši žiaci zažili 5 anglických lekcií v priamom spojení cez Skype so študentmi v Ontáriu v Kanade, na Bermudách a v USA.

Stránkovanie
1 2 3 [4] 5 6 7