PK ANJ

Stránkovanie
1 2 3 4 [5] 6 7

Otvorená hodina anglického jazyka

30Máj

otvorena-hodina-anglickeho-jazyka

Naša škola mala tento týždeň česť hosťovať metodický seminár pre učiteľov anglického jazyka stredných škôl GO BEYOND REGULAR TEACHING, ktorú usporiadalo s našou spoluprácou vydavateľstvo Macmillan Education. Vedúcim lektorom tohto seminára bol Mgr. Martin JelínekBright House Language Institute. Učitelia z rôznych škôl sa mali možnosť oboznámiť s moderným prístupom a motivačnými aktivitami vo výučbe anglického jazyka…

Prejsť na celý článok

Javorka goes global

29Marec

javorka-goes-global

Áno, Javorka sa globalizuje! Iste ste zaregistrovali rastúcu účasť našich študentov na rôznych projektoch pre mladých v rámci Erasmus+ – či už začiatkom roka na Madeire, neskôr v Rumunsku či naposledy v Turecku. No okrem toho prišiel náš anglický lektor Martin Phillip Walsh s myšlienkou, ako zatraktívniť i samotné hodiny anglického jazyka a ako inde poznamenala jeho manželka Mgr. Zuzana Walsh, preniesť ich do 21. storočia.

Pozývajú teda Javorákov zapojiť sa dvoch zaujímavých projektov: SELFIES a LIVE SKYPE hodiny.

Prejsť na celý článok

Čo sme zažili v tureckom Izmire

02Marec

co-sme-zazili-v-tureckom-izmire

Vďaka pani učiteľke Ondzíkovej a podpore pani riaditeľky nám bolo umožnené zúčastniť sa Erasmus+ projektu na tému nezamestnanosti mladých a podnikania konajúcom sa v tureckom letovisku Izmir. Naša cesta začala chvíľu po polnoci 6. februára…

Prejsť na celý článok

Olympiáda v anglickom jazyku

23Január

olympiada-v-anglickom-jazyku

Dňa 15. januára 2015 bola naša škola dejiskom obvodného kola olympiády v anglickom jazyku. 10 stredných škôl, gymnázií a odborných škôl zo Spišskej Novej Vsi, Gelnice a Krompách poslali 18 víťazov svojich školských kôl, aby súťažili v 4 kategóriach v rámci obvodu Spišská Nová Ves.

Prejsť na celý článok

Učiť sa dá všade na svete

21Január

ucit-sa-da-vsade-na-svete

V tomto školskom roku sa naši študenti a aj učitelia majú možnosť zapojiť do rôznych medzinárodných projektov a začať využívať tie isté príležitosti ako ich rovesníci a kolegovia v iných krajinách Európskej únie…

Prejsť na celý článok

Angličtina a jej úspechy

09December

anglictina-a-jej-uspechy

Že o všetky súťaže v anglickom jazyku na rôznych úrovniach je na Javorke záujem, niet žiadnych pochýb. Tešíme sa, lebo o ne prejavuje záujem veľa študentov – od najstarších až po najmladších. Celý mesiac mohli prezentovať svoje vedomosti, zručnosti, kompetencie, záujem a vzťah k jazyku, ktorý im otvára svet. A že ho majú dobre zvládnutý, dokázali na viacerých frontoch.

Prejsť na celý článok

Diplomati Spojených štátov amerických na Javorke

14November

diplomati-spojenych-statov-americkych-na-javorke

V utorok 11. 11. 2014 k nám zavítala vzácna návšteva. Mali sme možnosť stretnúť sa s významnými diplomatmi Spojených štátov amerických. Priamo na Javorke sme privítali atašé Juliu Annette STANLEY a „jej zlatíčko“ pána Douga Allena ;)

Prejsť na celý článok

Návšteva anglického divadelného predstavenia.

30Marec

navsteva-anglickeho-divadelneho-predstavenia

Študenti K.A, K.B, Sx.B, 1.B, 2.B sa 3. apríla 2014 zúčastnia divadelného predstavenia v anglickom jazyku pod názvom Peter Black 2 – new beginning. Toto predstavenie, ktoré je koncipované ako učebná pomôcka pre zlepšenie vnímania cudzieho jazyka u detí a mládeže pripravilo Divadelné centrum Martin.

Prejsť na celý článok

Online maturitný tréning z ANJ

24Február

online-maturitny-trening-z-anj

V týždni od 24.2.- 18.3.2014 sa môžu naši štvrtáci a oktávania predtestovať a overiť si svoju pripravenosť na písomné maturitné skúšky z anglického jazyka, z vyššej úrovne B2. Do testovania, ktoré pripravila česká spoločnosť SCIO, sa z našej školy zapojilo 34 študentov. Tí neľutovali 2 eurá na zaplatenie testu a vo svojom voľnom čase absolvujú online testovanie. Vyskúšajú si tak testy a atmosféru štátnej maturity, odhalia v čas svoje nedostatky a budú môcť zapracovať na ich odstránení. Držíme palce ;)

Mgr. Denisa Mičeková

Rétorika v anglickom prevedení

07Február

retorika-v-anglickom-prevedeni

Na Súkromnom gymnáziu v Žiline sa od roku 2008 koná Speaker´s Corner. Ide o celoslovenskú rétorickú súťaž v anglickom jazyku. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 6 našich študentov. Aký je výsledok? … môžeme sa popýšiť získaním úžasného 2. miesta. Ak si myslíte, že to si len tak idete „pokecať in english“, tak sa veľmi mýlite. Ide o dosť náročnú disciplínu. Súťažiaci sú rozdelení do skupín podľa veku – Juniors, Intermediate a Seniors. Dĺžka jednotlivých prejavov je 3, 4 alebo 5 minút.

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 2 3 4 [5] 6 7

Cisco