PK ANJ

Stránkovanie
1 2 3 4 5 [6] 7

Druhá najlepšia anglická esej v košickom kraji!

22Január

druha-najlepsia-anglicka-esej-v-kosickom-kraji

QXFORD Univerzity Press vyhlásila súťaž pre študentov stredných škôl v košickom kraji, do ktorej sa mohli zapojiť napísaním eseje v anglickom jazyku na tému „Pomáhajú Ti technológie v štúdiu angličtiny?“. S radosťou chceme povedať, že náš študent Martin Makara zo Septimy B získal v tejto súťaži úžasné 2. miesto! Tešíme sa z úspechu a Martinovi blahoželáme.

Úspech v olympiáde z anglického jazyka

17Január

uspech-v-olympiade-z-anglickeho-jazyka

Tento týždeň sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Prinášame Vám výsledky v jednotlivých kategóriách. Sme radi, že sa môžeme pochváliť získanými 1. miestami v dvoch kategóriách.

Spoznaj Londýn a Paríž osobne!

04November

spoznaj-londyn-a-pariz-osobne

Omrzelo Ťa „drilovanie“ jazyka len v školskej lavici a z kníh? Využi skvelú príležitosť otestovať si svoje jazykové zručnosti priamo v dvoch nádherných metropolách Európy! Za sedem dní môžeš v apríli na vlastné oči vidieť tie najzaujímavejšie miesta Londýna a Paríža.

Ďalší naši študenti idú na 1 rok študovať do zahraničia

16Máj

dalsi-nasi-studenti-idu-na-1-rok-studovat-do-zahranicia

Zabodovali v neľahkej konkurencii rovesníkov z iných škôl a splnili si svoj cieľ. Budúci šk. rok strávia štúdiom v zahraničí. Dominika (2. B) v Japonsku a Jakub (Sx. A) vo Veľkej Británii.

Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej ;)

Naši študenti ocenení švajčiarskym veľvyslancom!

29Apríl

nasi-studenti-oceneni-svajciarskym-velvyslancom

Dnes k nám zavítal mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie Christian Martin Fotsch. Okrem prednášky na tému „Klimatické zmeny“ a diskusie bolo na programe aj ocenenie študentov, ktorí napísali na už spomenutú tému esej v anglickom jazyku. Eseje hodnotil sám pán veľvyslanec, ktorý vybral najlepšie práce a našich šikovných študentov ocenil. Prinášame vám niekoľko záberov z atmosféry dnešného dňa. Podrobnejšie informácie o priebehu stretnutia vám ešte poskytneme v samostatnom príspevku v najbližších dňoch.

Návšteva veľvyslanca Švajčiarskej konferderácie na Javorke

22Apríl

navsteva-velvyslanca-svajciarskej-konferderacie-na-javorke

Dňa 29. 4. 2013 o 10:00 sa na pôde školy bude konať podujatie spojené s návštevou mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie Christiana Martina Fotscha, ktorého sa budú môcť zúčastniť vybraní študenti štvorročného i osemročného štúdia. Cieľom stretnutia je osobný kontakt žiakov s diplomatom, bližšie predstavenie Švajčiarska, prezentácia názorov a následná diskusia na tému Does climate change affect us all?

Hviezdy spišského basketbalu prídu na JAVORKU

17Apríl

hviezdy-spisskeho-basketbalu-pridu-na-javorku

T. FROST G. EVANS M. ACKER

Beseda sa uskutoční už tento štvrtok 18.4 počas 3.vyučovacej hodiny v anglickom jazyku. Športovci nás oboznámia so svojimi zážitkami zo sveta športu i o možnostiach štúdia v Amerike.

Klaudyna Rozhin u bilingvalistov

18Október

klaudyna-rozhin-u-bilingvalistov

V pondelok, dňa 4. 10. 2012, našu školu navštívila poľská divadelná režisérka žijúca a pôsobiaca v Londýne – Klaudyna Rozhin s cieľom spolupracovať so žiakmi z bilingválneho programu na menšom projekte nazvanom EHMK – Európske mesto kultúry. Bol to workshop divadla Kontra, Spišská Nová Ves. Niekoľko študentov z 1.B a 2.B absolvovalo najprv rôzne dychové cvičenia a potom sa na chvíľu zahrali na hercov a pracovali s rôznym textom v anglickom jazyku na základe pokynov režisérky. Bola to zaujímavá skúsenosť a študentom sa to veľmi páčilo. Pozrite si fotogalériu.

Javoráci v Londýne a Paríži

01Jún

javoraci-v-londyne-a-parizi

V rámci projektu cesta za vedou a technikou absolvovali naši študenti s učiteľkami angličtiny Ing. Štefániou Zajacovou a Mgr. Evou Galadovou a lektormi anglického jazyka Jackom Brofmanom a T. Arthurom Smithom nezabudnuteľný sedemdňový poznávací výlet pod názvom Astronomický Londýn. Bolo to fantastické, úžasné a nezabudnuteľné.

Ďakujeme Mgr. Denise Mičekovej a ďalším našim učiteľom za skvelú organizáciu tohto zájazdu.

A čo všetko sme zažili?

Zájazd do Londýna

03Február

zajazd-do-londyna

Pojmy ako Big Ben, Trafalgar square alebo Windsor pozná skoro každý, ale už si stál na nultom poludníku, s jednou nohou na západnej a druhou na východnej pologuli?

Tým, ktorí si tento zážitok nechcú nechať újsť a zapísali sa na zájazd, oznamujeme zmenu termínu: 16. 4 – 22. 4. 2012. Pre tých, ktorí ešte váhajú, je tu posledná možnosť nahlásiť sa u Mgr. Denisy Mičekovej. A čo Vás okrem spomínaného čaká?

Stránkovanie
1 2 3 4 5 [6] 7