PK výchovy

Stránkovanie
[1] 2 3

Spiaca krásavica v „piškótach"

19November

spiaca-krasavica-v-piskotach

Príbeh Šípkovej Ruženky nemusíme nikomu zvlášť pripomínať. V knižnej forme, na filmovej obrazovke alebo v kine ho videl už nejeden z nás. No v baletnom spracovaní sa nevidí len tak často.

Najcennejší dar - kvapka krvi

19Apríl

najcennejsi-dar-kvapka-krvi

Naši dospelí študenti spolu so svojimi učiteľkami sa v rámci tohtoročnej kampane Slovenského Červeného kríža rozhodli bezplatne darovať krv. Tentokrát sa k tomuto humánnemu činu odhodlalo takmer tridsať dobrovoľníkov. Z nich mnohí po prvýkrát v živote. So svojím nezabudnuteľným zážitkom sa podelil Peter Kopilec, študent 4.B.

Hodina septimanov v galérii

16Marec

hodina-septimanov-v-galerii

Keďže sme trieda plná kreatívnych študentov, privítali sme možnosť výtvarne sa prejaviť v rámci hodiny Umenie a kultúra. Tentokrát sme využili ponuku Galérie umelcov Spiša pre študentov, v rámci ktorej sme mali možnosť vyskúšať si prácu s tradičným materiálom – drevom.

Intelektuálny a osobnostný rast študentov & KAN

23Február

intelektualny-a-osobnostny-rast-studentov-kan

Dňa 13.2.2017 nás na náš podnet navštívil Jaroslav Varchola, ktorý okrem toho, že je učiteľom fyziky, pracuje ako lektor v Kolégiu Antona Neuwirtha. V triedach 3. A,B predstavil základnú myšlienku práce s mládežou v tomto kolégiu

KLASICI V KOMIKSE

23Október

klasici-v-komikse

…zdanlivo nezlučiteľné javy spája názov výtvarnej súťaže, do ktorej sa ešte koncom uplynulého školského roku zapojila Ema Lavríková, študentka III. B.

Inšpirovala sa biografickou prózou publicistu, historika a spisovateľa Tomáša Winklera Čas pred nesmrteľnosťou, v ktorej autor pútavou formou približuje čitateľom okamihy zo života slovenského národovca Svetozára Hurbana Vajanského.

Informácia

24Jún

informacia

Milí študenti, vážení rodičia, v pondelok 27. júna 2016 absolvujú všetci študenti (okrem IV. B) účelové cvičenie v prírode. Našim cieľom bude Schullerloch, s odchodom o 8.30 z areálu Javorky.

Viac informácií získate v priložených súboroch: Plán účelového cvičenia.pdf Pedagogický dozor UC.pdf

Ako Ema CZ.Komiks.15 vyhrala a do Francúzska vycestovala

17Marec

ako-ema-cz-komiks-15-vyhrala-a-do-francuzska-vycestovala

V stredu 6. januára zasadla odborná porota 3. ročníka komiksovej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl z Českej Republiky a Slovenska CZ.Komiks.15. Z celkových 39 súťažných prác vybrala tri najlepšie z České republiky a tri najlepšie zo Slovenska.

Študenti zo Slovenska, ktorým sa táto súťaž otvorila prvýkrát, zaslali do súťaže 23 prác. Z tesného súboja vyšla víťazne naša Ema Lavríková (II. B) s komiksom Prečo je na svete bieda.

Reminiscencia

27Máj

reminiscencia

Na jednej z hodín výchovy umením šikovné mysle študentiek z K.A vytvorili zaujímavé básnické dielka ku Dňu matiek (druhá májová nedeľa tento rok vyšla na 10.5.). Myseľ pani učiteľky však zostala zamotaná vo farebnej spleti cudzojazyčných uličiek školy, preto s oneskorením publikuje (ako sľúbila dievčatám) ich veršíky. Niektoré sú patetické – vážne, iné hravé – ľahkovážnejšie. Všetky však majú spoločného menovateľa, ktorým je láska k mamke… a tá je večná, preto pani učiteľka neotáľa so zverejnením básní ani po termíne. Ďakujeme, mamičky, mamky, mamuľky, že ste, keby tomu tak nebolo, nemali by sme dietky, nevznikli by veršíky, nemal by ich kto čítať a dokonca ani uverejniť.

Zábudlivo zodpovedná myseľ pani Zahurancovej

Umenie a tvorivosť

20Marec

umenie-a-tvorivost

Umením a tvorivosťou naplnili dopoludnie 19. marca 2015 študenti kvinty A. V rámci výuky umenia a kultúry navštívili výstavné priestory Tatranskej galérie v Poprade, ktoré sa pýšia už niekoľko týždňov dielami piatich svetoznámych francúzskych umelcov 20. storočia – Salvadora Dalího, Marca Chagalla, Andrého Deraina, Raoula Dufyho a Jeana Carzoua.

Šport a telesná výchova na Javorke

22November

sport-a-telesna-vychova-na-javorke

O tom, že naša škola dosahuje v športe pravidelne vynikajúce výsledky svedčí množstvo ocenení z minulosti. Ani v tomto školskom roku však naši študenti nezaháľali a v rámci nášho okresu, ale aj v rámci Košického kraja získali rad pekných výsledkov. Za zmienku stoja 2. miesta vo florbale, bedmintone a v stolnom tenise študentov SŠ v okresných kolách.

Stránkovanie
[1] 2 3