PK výchovy

Umenie a tvorivosť

20Marec

umenie-a-tvorivost

Umením a tvorivosťou naplnili dopoludnie 19. marca 2015 študenti kvinty A. V rámci výuky umenia a kultúry navštívili výstavné priestory Tatranskej galérie v Poprade, ktoré sa pýšia už niekoľko týždňov dielami piatich svetoznámych francúzskych umelcov 20. storočia – Salvadora Dalího, Marca Chagalla, Andrého Deraina, Raoula Dufyho a Jeana Carzoua.

Šport a telesná výchova na Javorke

22November

sport-a-telesna-vychova-na-javorke

O tom, že naša škola dosahuje v športe pravidelne vynikajúce výsledky svedčí množstvo ocenení z minulosti. Ani v tomto školskom roku však naši študenti nezaháľali a v rámci nášho okresu, ale aj v rámci Košického kraja získali rad pekných výsledkov. Za zmienku stoja 2. miesta vo florbale, bedmintone a v stolnom tenise študentov SŠ v okresných kolách.

S umelcom o umení

13Apríl

s-umelcom-o-umeni

sa rozprávali žiaci prímy A dňa 11. apríla 2014 priamo v priestoroch GUS. Beseda bola súčasťou sprievodných podujatí organizovaných pri príležitosti vernisáže výstavy Života beh akademického sochára Petra Jedličku, ktorý žije a pracuje v Brne.

Jozef.Hanula@maliar.sk a kvarta A

05December

jozef-hanula-maliar-sk-a-kvarta-a

Kreatívna dielňa venovaná sakrálnej tvorbe Jozefa Hanulu sa uskutočnila v priestoroch Galérie umelcov Spiša dňa 4. decembra 2013. Zúčastnili sa jej študenti kvarty A spolu s p. učiteľkou Dankou Osvaldovou v rámci vyučovacej hodiny výchova umením.

O besede s Monikou Kašovou

12November

o-besede-s-monikou-kasovou

Minulý týždeň sa naši študenti mali možnosť zúčastniť besedy s RNDr. Monikou Kašovou, ktorá je etikoterapeutkou, konzultantkou, lektorkou a pracovníčkou v oblasti výskumu a psychológie. Chcete vedieť, čo sme zistili?

Veda na hranie

07Október

veda-na-hranie

Dňa 1. októbra 2013 sa triedy kvarta A a tercia A spolu s p. učiteľkami Lučkovou a Osvaldovou zúčastnili zaujímavej exkurzie v Košiciach. Výlet sa začal ráno o 8:30, keď sme všetci stepovali od zimy na železničnej stanici. Cesta rýchlo zbehla a už zanedlho naše kroky smerovali k Technickému múzeu v centre Košíc.

Expozícia „Veda na hranie“ ponúkala malým i veľkým návštevníkom množstvo hlavolamov využívajúcich rôzne fyzikálne javy.

Príležitosť pre Teba!

05September

prilezitost-pre-teba

alebo ako využiť svoj potenciál…

Chcel by si zdokonaliť svoje komunikačné schopnosti? Chceš vylepšiť svoje myslenie? Či dozvedieť sa viac o financiách a biznise? … a navyše to všetko počas školy? Ak si odpovedal kladne – je tu pre teba projekt KomPrax ! :-) Že čo to je…?? čítaj!

Fašiangy v v Národopisnom múzeu v Smižanoch

29Január

fasiangy-v-v-narodopisnom-muzeu-v-smizanoch

Fašiangy neodmysliteľne patria k tomuto ročnému obdobiu. Pri ich príležitosti sa dňa 16.1. naša trieda tercia A zúčastnila zaujímavej besedy v Národopisnom múzeu v Smižanoch, kde sme sa dozvedeli o tradíciách, ktoré sa zvykli vykonávať od Lucie až do fašiangov.

Klaudyna Rozhin u bilingvalistov

18Október

klaudyna-rozhin-u-bilingvalistov

V pondelok, dňa 4. 10. 2012, našu školu navštívila poľská divadelná režisérka žijúca a pôsobiaca v Londýne – Klaudyna Rozhin s cieľom spolupracovať so žiakmi z bilingválneho programu na menšom projekte nazvanom EHMK – Európske mesto kultúry. Bol to workshop divadla Kontra, Spišská Nová Ves. Niekoľko študentov z 1.B a 2.B absolvovalo najprv rôzne dychové cvičenia a potom sa na chvíľu zahrali na hercov a pracovali s rôznym textom v anglickom jazyku na základe pokynov režisérky. Bola to zaujímavá skúsenosť a študentom sa to veľmi páčilo. Pozrite si fotogalériu.

Výstava umeleckého skla

05Október

vystava-umeleckeho-skla

Cestou do observatória SAV v Starej Lesnej sa študenti pod vedením PaedDr. Ľubici Cvengrošovej zastavili v Tatranskej galérii Elektráreň, aby si pozreli jedinečnú výstavu slovenského umeleckého sklára žijúceho od roku 1970 vo Francúzsku, Jána Zoričáka. Výstava Veľký tresk a tajomstvo života (Múzeum mesta Brna ) láka svojou priehľadnosťou, svetelnosťou a nekonečnými optickými variáciami. Základným motívom tejto výstavy je vesmír – jeho univerzum a priestor nekonečných možností.

Stránkovanie
1 [2] 3