PK výchovy

Posledné mesiace v Spišskom divadle

04Október

posledne-mesiace-v-spisskom-divadle

V piatok 28. 9 študenti gymnázia navštívili v Spišskom divadle komornú drámu talianskeho dramatika Furia Bordona Posledné mesiace. V tejto hre sa predstavili herci František Kovár, Přemysl Boublík a Lucia Lapišáková.

Vyhodnotenie projektu KomPrax

26Január

V mesiaci december – január sa na našej škole, prostredíctvom projektu KomPrax – kompetencie pre prax pod záštitou Európskej únie, uskutočnil projekt, ktorého cieľom bolo prehĺbenie vzťahov medzi študentmi. Súčasťou projektu boli aj Miniima3kulácie

Pozvánka na Miniima3kulácie

19December

pozvanka-na-miniima3kulacie

Pozývame Vás na Miniima3kulácie. Pozri plagát a príď ;)

Študentská kvapka krvi

26Október

studentska-kvapka-krvi

Dňa 20. októbra sa 16-členná skupinka študentov 4. ročníka zúčastnila akcie s názvom Študentská kvapka krvi. O tejto kampani sme sa dozvedeli prostredníctvom pani profesorky Osvaldovej, ktorá sa jej zúčastnila spolu s nami.

Miesto dlhšieho spánku sme si vybrali túto alternatívu. Pre niekoho snáď možnosť uliať sa na deň z vyučovania, no pre nás presvedčenie, že ideme urobiť správnu vec. Kto by si bol pomyslel, že už o siedmej hodine ráno budeme nastúpení na hematologicko- transfúznom oddelení v novoveskej nemocnici…

Zábava s handričkami

18Október

zabava-s-handrickami

GUS poskytla svoje priestory tentokrát žiakom sekundy A. Dňa 14. októbra 2011 tu strávili v rámci výtvarnej výchovy necelé dve hodinky plné zábavy. Dievčatá a chlapci mali k dispozícii textil a rozličný odpadový materiál, z ktorého si zhotovovali bábky podľa vlastnej fantázie. Bolo vidno, že niektorí držia ihlu a niť v ruke prvýkrát v živote. Ale väčšina maňušiek spolu so psíkom Westom napokon uzrela svetlo sveta a svojimi gombíkovými očkami sa bude rozhliadať po ďalších účastníkoch tvorivých dielní. Fotogaléria.

Estetická výchova netradične

11Október

esteticka-vychova-netradicne

Dňa 10. 10. 2011 si študenti Sx. A po niekoľkých rokoch opäť vyskúšali, ako sa maľuje suchým pastelom, či kreslí s obyčajnou školskou kriedou alebo uhľom. Že kresliť a maľovať ešte nezabudli, o tom sa presvedčili spoločne s p. uč. Dankou Osvaldovou počas tvorivej dielne v GUS. Stali sa tak súčasťou projektu HAPPGALERY I., ktorý prebieha v priestoroch galérie do konca októbra.

Tvorivá dielňa v GUS

28September

tvoriva-dielna-v-gus

Dňa 27. 9. 2011 sa študenti prímy A pod vedením učiteľky Danky Osvaldovej zúčastnili v rámci vyučovania výtvarnej výchovy tvorivej dielne, ktorá bola súčasťou projektu HAPPGALLERY I., usporiadanej Galériou umelcov Spiša v Sp. Novej Vsi (GUS). Priestory galérie sa stali pre deti miestom kreativity a netradičnej zábavy. Žiaci si vyskúšali rôzne výtvarné techniky – prácu s textilom, maľbu akrylovými farbami, suchým pastelom, odtláčanie a iné. Zistili, že galéria neponúka len zavesené obrazy na stenách, ale že sami môžu umenie vytvárať. Ste zvedaví na to, čo deti vytvorili? Príďte sa pozrieť na vernisáž, ktorá sa uskutoční 30. 9. 2011 o 16.00 v pri­estoroch GUS. Fotogaléria.

Stránkovanie
1 2 [3]