Najbližšie udalosti

Aktuality

1. miesto v súťaži EÚ INVEST HUNT

29Jún

1-miesto-v-sutazi-eu-invest-hunt

Súťaž EÚ Invest Hunt je regionálna školská súťaž zameraná na poznávanie svojho mesta a projektov financovaných z európskych fondov, ktoré zlepšujú život v regióne. Úlohou tímu je zdokumentovať 6 zmien v meste, ktoré boli financované z fondov EÚ a odpovedať na súťažné otázky v čo najkratšom čase. Všetky stredné školy v meste môžu postaviť ľubovoľný počet 5-členných družstiev do tejto súťaže.

Víťazmi pre tento rok sa stali naši Javoráci v zložení Katka Stupáková (3.B), Simona Safková (3.B), Elena Kovalská (3.B), Jakub Lengvarský (Sp.B), Tatiana Hantáková (Sp.A). Získali veľmi zaujímavé a hodnotné vecné ceny.

Prejsť na celý článok

Štyri a viac divov na Ďurkovci

26Jún

styri-a-viac-divov-na-durkovci

Vďaka o.z. VERBUM BONUM a podpore Nadácie Ekopolis, v spolupráci s Mgr. Zuzanou Hricovou sme sa v jedno májové dopoludnie zúčastnili tohto veľmi zaujímavého projektu: 4 a viac DIVOV na Ďurkovci Jedným z našich regionálnych „divov“ je Skamenené treťohorné more na Spiši THETYS – Kameňolom Ďurkovec.

Mnohí domáci nepoznajú význam tejto výnimočnej paleontologickej lokality a žiaci našej školy triedy Tercia A a Príma A, mali možnosť sa takéhoto projektu zúčastniť a prehĺbiť si učivo zážitkovou formou pri hľadaní skutočných skamenelín.

Prejsť na celý článok

Národné kolo súťaže Mladý Európan 2017

26Jún

narodne-kolo-sutaze-mlady-europan-2017

Trio našich študentov v zložení Tatiana Hantáková (Sp.A), Elenka Kovalská (3.B) a Jakub Lengvarský (Sp.B) sa nezľakli silnej konkurencie najlepších gymnazistov na Slovensku a v národnom kole súťaže Mladý Európan sa statočne prebojovali medzi víťazov a obsadili 2.miesto.

Súťaže sa celkovo zúčastnilo 180 škôl, do národného kola postúpilo len 13 najlepších.

Prejsť na celý článok

Organizácia vyučovania

21Jún

organizacia-vyucovania

Milí študenti, vážení rodičia!

Vzhľadom na to, že sa školský rok blíži k svojmu záveru, máme pred sebou pár dní, ktoré sa už neriadia podľa rozvrhu hodín, ale podľa samostatného harmonogramu.

Prinášame Vám viac informácií k organizácií jednotlivých dní:

Prejsť na celý článok

Predĺženie platnosti ISIC kariet

14Jún

predlzenie-platnosti-isic-kariet

Blíži sa koniec šk. roka, určite si už plánujete výlety, dovolenky a rôzne aktivity… Aby Vás neskôr nepríjemne neprekvapila neplatnosť Vašej ISIC karty, odporúčame si pozorne prečítať nasledovné riadky…

Platnosť Vašej karty ISIC na dopravu končí 30. 6. 2017.

Prejsť na celý článok

>> Archív aktualít

Cisco