Najbližšie udalosti

Aktuality

Aktuálne informácie

08Január

aktualne-informacie

Milí žiaci a študenti,

v novom roku 2021 Vám prajem pevné zdravie, veľa zaujímavých, podnetných zážitkov a mnoho radosti a nadšenia pri získavaní nových vedomostí.

V zmysle Uznesenia vlády SR č. 808 zo dňa 31.12.2020 platí od 01.01.2021 do 24.01.2021 zákaz vychádzania, preto po skončení zimných prázdnin bude v našej škole prebiehať od 11.1.2021 do 22.1.2021 dištančná forma vyučovania pre všetkých žiakov školy podľa doteraz platného rozvrhu hodín pre dištančné vzdelávanie.

Prosím vás, aby ste doma pri svojich počítačoch naďalej plnili školské povinnosti zodpovedne. Pracujte podľa pokynov vyučujúcich a úlohy odovzdávajte načas.

23.1.2021 je plánované testovanie žiakov školy, vašich zákonných zástupcov a zamestnancov školy, aby sme splnili predpoklad vrátiť sa do školy od 25.1.2021, ak to zdravotná situácia dovolí. O podrobnostiach Vás budeme včas informovať.

Buďte opatrní, dodržiavajte bezpečnostné pokyny, vydržte vo svojej rodinnej bubline, aby ste sa mohli v zdraví vrátiť do triedy a zdieľať vyučovanie so svojimi spolužiakmi a učiteľmi na živo.

Ostaňte zdraví Ingeborg Skalská, RŠ

Šťastný Nový rok!

01Január

DOD pe bilingvalistov

09December

dod-pe-bilingvalistov

Pozývame všetkých ôsmakov, deviatakov, ale aj mladších školákov, ich rodičov či starých rodičov na ONLINE DOD Javorky.

Ak máš rád nové výzvy, ľahko sa učíš cudzie jazyky, rád spoznávaš nových ľudí a kultúry, tak si určite nenechaj újsť krátke predstavenie možností, ktoré ti bilingválny odbor na Javorke ponúka!

Vidíme sa v sobotu 12. 12. o 10.00hod na adrese bit.ly/DODJavorka . DOD bude prebiehať v prostredí MS Teams. Pripojiť sa môžeš mobilom, tabletom, počítačom, v polohe sedmo, ležmo, na stojáka… každý, ako mu vyhovuje ;) Počas celého live streamu nám môžeš do chatu klásť otázky, tak veríme, že sa dozvieš všetko, čo potrebuješ ;)

PS: ak prostredie MS Teams nepoznáš, tu si môžete pozrieť krátky návod, ako sa môžete k nám pripojiť ;)

Tvoja Javorka ;)

Školské kolo Olympiády v ANJ

01December

skolske-kolo-olympiady-v-anj

Milí Javoráci,

školské kolo OAJ sa toho roku uskutoční vo štvrtok 3.12.2020 online formou-dištančne.

Študenti budú písať testy na 1.-2. hodine dištančnou formou prostredníctvom Edupage cez svojich vyučujúcich.

Zodpovedný učiteľ za svoju kategóriu potom testy aj picture story vyhodnotí, najlepší účastníci budú po návrate do školy vecne ocenení a prví víťazi každej kategórie postúpia na okresné kolo, ktoré sa bude konať v januári 2021. Kategórie 1C a 2C1 nemajú okresné kolo, víťazi postupujú priamo na kraj.

Prejsť na celý článok

Keď kosti prehovoria

30November

ked-kosti-prehovoria

A ďalšia pikoška v dištančnom vzdelávaní. Naša bývalá študentka, antropologička Soňa Tökölyová sa s nami spojila v rámci akcie Noc výskumníkov a prezradila nám množstvo pikošiek o kostre a kostiach. Ona totiž tomu rozumie, keď kosti hovoria.. veď mrknite ;) A Javoráci sa popri nej niečo nové naučili ;)

Soňa, ešte raz vďaka ;)

Bohatí alebo chudobní

25November

bohati-alebo-chudobni

Na niečo to dištančné vzdelávanie dobré je… Dá sa relatívne ľahko spojiť s ľuďmi z praxe ;) V polovici novembra tak mohli kvintania na hodine Finančnej gramotnostiTomášom Vozárom z Nadácie PARTNERS spoločne pouvažovať nad témou Bohatí alebo chudobní… A tak okrem iného hľadali odpovede na otázky, čo chcem, čo skutočne potrebujem a cez stanovenie osobného rozpočtu nazreli hlbšie do kolobehu peňazi.

Tomášovi ešte raz ďakujeme ;)

Spomienka na minuloročný netradičný deň v škole

20November

spomienka-na-minulorocny-netradicny-den-v-skole

Počas thto neosobného času dištančného vzdelávania sme si pospomínali na minuloročný netradičný deň v škole v súvislosti s 30. výročím Nežnej revolúcie. Pozrite si i vy fotogalériu ;)

Bronzové a strieborné ocenenie pre Javorákov od vojvodu z Edinburghu

03November

bronzove-a-strieborne-ocenenie-pre-javorakov-od-vojvodu-z-edinburghu

27. októbra 2020 sa konala online ceremónia, na ktorej Národná kancelária DofE, oficiálna inštitúcia zastrešujúca priebeh tohto programu aj na našej škole, ocenila aj našich Dofákov, ktorí aj napriek tejto neľahkej dobe nepoľavili, naopak, zo všetkých síl zabrali a podarilo sa im získať bronzovú, či dokonca striebornú úroveň.

Prejsť na celý článok

Usmernenie

02November

usmernenie

Milí študenti, vážení rodičia,

prinášame Vám usmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania Spoločná zodpovednosť . Jeho upravenú verziu si môžete pozrieť v priloženom súbore: Usmernenie MŠ - Spoločná zodpovednosť.pdf

Podstatná informácia, ktorá z toho pre nás vyplýva je, že v prípade, že je študent pozitívny a priebeh choroby mu nedovoľuje plniť požiadavky dištančného vzdelávania, zákonný zástupca oznámi túto skutočnosť triednemu učiteľovi. Ten bude o absencii študenta na vyučovaní informovať ostatných vyučujúcich.

Aktuálne informácie ohľadom DV

23Október

aktualne-informacie-ohladom-dv

Vážení rodičia, milí žiaci!

Od pondelka 26.10.2020 bude prebiehať dištančné vyučovanie vo všetkých triedach 8– ročného i bilingválneho štúdia. Dôjde opäť k úprave rozvrhu hodín, ktorá sa bude týkať všetkých žiakov školy. Jeho novú verziu budete mať k dispozícii v priebehu soboty.

Vedenie školy

Prejsť na celý článok

OZ Javorka

20Október

oz-javorka

Milí rodičia,

vedenie Občianskeho združenia Javorka, ktoré združuje všetkých rodičov študentov Javorky nás poprosilo, aby sme Vám, vzhľadom na zavedené opatrenia, poslali informácie ohľadom rozpočtu elektronicky na EduPage. Tam sa, okrem iného, dozviete aj výšku poplatku pre tento školský rok, ktorý prosia uhradiť do konca novembra.

Keď budete mať chvíľu čas, mrknite tam. Vďaka ;)

Aktuálne informácie

18Október

aktualne-informacie

Vážení rodičia, milí žiaci!

Od pondelka 19.10.2020 po­kračujú vyššie triedy osemročného gymnázia a triedy bilingválneho odboru v dištančnej výučbe. Od tohto dňa dochádza zároveň k úprave rozvrhu hodín. Vyučovacie hodiny budú prebiehať online a budú mať trvanie 45 minút. Hlavným prostredím, v ktorom bude prebiehať vyučovanie, zadávanie a odovzdávanie úloh, hodnotenie a komunikácia ostáva EduPage a Microsoft Teams.

Prejsť na celý článok

OZNAM

11Október

oznam

Vážení rodičia, milí študenti!

Na základe predbežných informácií zverejnených MŠVVaŠ bude od zajtra, 12. 10. do odvolania vo všetkých triedach bilingválneho odboru a vo vyšších ročníkoch osemročného štúdia (kvinta – oktáva) prebiehať vyučovanie dištančnou formou. Z obedov v školskej jedálni sú študenti automaticky odhlásení.

Vyučovanie v nižších ročníkoch osemročného gymnázia (príma – kvarta) pokračuje tak ako doposiaľ, v prezenčnej forme, podľa platného rozvrhu hodín.

Prosím, sledujte naše stránky a správy na EduPage, informácie budú priebežne aktualizované.

Vedenie školy

Informácie pre I. B

09Október

informacie-pre-i-b

Vážení rodičia, milí prváci,

tešíme sa, že sa s Vami znovu uvidíme. Prosím, pri návrate sa riaďte pokynmi, ktoré dostanete od svojho triedneho učiteľa. Zároveň dávame k dispozícii tlačivo o bezinfekčnosti .

Vaša Javorka.

Oznam o výsledku volieb zástupcov rodičov do RŠ

09Október

oznam-o-vysledku-volieb-zastupcov-rodicov-do-rs

Voľby zástupcov rodičov do Rady školy pri Gymnáziu, Javorová 16, Spišská Nová Ves sa uskutočnili 8.10.2020 o 17:0­0 hod.

Ďakujem Vám, vážení rodičia, ktorí ste si našli čas a prišli ste voliť. Ďakujem ešte raz aj Vám, ktorí ste sa aktívne chceli podieľať na práci v rade školy a mohli sme Vaše mená uviesť na kandidátnej listine.

Prejsť na celý článok

>> Archív aktualít

Cisco