Najbližšie udalosti

14. september je Svetovým dňom prvej pomoci

10September

14-september-je-svetovym-dnom-prvej-pomoci

Iniciátorom Svetového dňa prvej pomoci je Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003. Cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o významnej úlohe prvej pomoci v každodenných a krízových situáciách.

Dvaja naši študenti – dobrovoľní členovia Červeného kríža v Spišskej Novej Vsi – prišli s návrhom

Účelové cvičenie

04September

ucelove-cvicenie

V nasledujúcich dňoch sa uskutoční teoretická príprava a praktická časť kurzu ochrany života a človeka (účelového cvičenia). V článku nájdete podrobnejší rozpis aktivít pre žiakov.

4 medajly Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu putovali i na Javorku.

04September

4-medajly-medzinarodnej-ceny-vojvodu-z-edinburghu-putovali-i-na-javorku

Vyše 300 mladých ľudí z Prešovského a Košického kraja si včera v Hanušovciach n/Topľou prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Medzi nimi i 4 študenti z Javorky. Išlo o tretí ročník oceňovania absolventov programu na východe republiky. DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý pred vyše šesťdesiatimi rokmi založil manžel britskej kráľovnej, princ Philip a dodnes je jeho patrónom. Javorákom, ktorí prekonali samých seba blahoželáme ;)

Otvorenie školského roka 2019/2020

28August

otvorenie-skolskeho-roka-2019-2020

Milí žiaci, vážení rodičia!

Leto je za nami a neodvratne sa blíži návrat do školských lavíc. Radi by sme Vás informovali o otvorení nového školského roka na Javorke.

Preukaz ISIC/EURO<26

22August

preukaz-isic-euro-26

Vážení rodičia, milí študenti,

aj v tomto šk. roku máte možnosť objednať si študentský preukaz ISIC/EURO<26, ktorý má viacero funkcií. Okrem toho, že funguje ako medzinárodný identifikačný preukaz študenta, môžete ním získať množstvo rôznych zliav a v neposlednom rade ho môžete využiť na zľavnené cestovné v rámci MHD, SAD a ŽSR.

Jeho objednávanie na škole je limitované termínmi, takže ak uvažujete nad zakúpením novej karty, alebo jej predĺžením, nenechajte si újsť nasledovné informácie:

>> Archív aktualít