Najbližšie udalosti

Tercia v Erste Financial Life Park, Viedeň

28Október

tercia-v-erste-financial-life-park-vieden

Ako sa popasovať s financiami v našom VEKU?

Viedenský FLIP je na to ako stvorený…!

Dňa 10. októbra 2019 sa celá naša trieda tercia A zúčastnila prehliadky finančného centra v Erste Financial Life Park vo Viedni (FLIP).

Ide o inovatívne centrum finančného vzdelávania, ktoré návštevníkom sprostredkúva informácie o dôležitostí financií v osobnom živote.

Triedime odpad

25Október

triedime-odpad

Milí Javoráci!

Svojím správaním a životným postojom neustále podporujeme hromadenie odpadkov. Aj my na Javorke si uvedomujeme, že planéta Zem je v ohrození a musíme jej pomôcť. Vstúpili sme si do svedomia a naším krédom sa stane minimalizácia odpadkov a ich separovanie.

LRN2 be Intercool2ral, Štokholm, Švédsko 2019

25Október

lrn2-be-intercool2ral-stokholm-svedsko-2019

Javorka tentokrát zamierila na sever. Cieľom mládežníckej výmeny bola pre nás opäť trošku netradičná destinácia – Švédsko.

A ako tú výmenu vnímali samotní študenti?

Koncom prázdnin, v termíne od 28. augusta do 4. septembra, sme sa štyria spolužiaci z III.B zúčastnili mládežníckej výmeny vo Švédsku, ktorá niesla názov LRN2 be Intercool2ral. Na projekte sa okrem nás zúčastnili mladí ľudia z ďalších piatich krajín, a to – Bulharsko, Taliansko, Švédsko, Srbsko, Rakúsko.

Kus Javorky na Azorských ostrovoch

22Október

kus-javorky-na-azorskych-ostrovoch

Táto mládežnícka výmena KA1 programu Erasmus+ sa konala v Ponta DelGada na Azorských ostrovoch a ako už názov Going green našepkáva, bola zameraná na životné prostredie.

A čo si z nej odniesli naši Javoráci? Čítajte ďalej ;)

Hľadáme Ťa!!!

21Október

hladame-ta

Máš troška voľného času a chuť s nami zvečňovať momentky, príbehy a záhady Javorky v školskom časopise Javorka News?

Tak si ten správny človek do nášho tímu! Aby sme ťa teda mohli kontaktovať, príď sa zapísať do zoznamu, ktorý visí na dverách učebne 95 (posledná miestnosť na chodbe CISCO).

Tešíme sa na teba a na to, ako vstúpiš do JavorkaNews Hall of fame!

>> Archív aktualít