Najbližšie udalosti

Aktuality

Spoločenskovedný seminár prepojený s praxou

30November

spolocenskovedny-seminar-prepojeny-s-praxou

V dnešnej dobe je čoraz väčší dôraz kladený na spojenie školy so životom, na prepojenie teoretických poznatkov s praxou. Na túto potrebu sme zareagovali na spoločenskovednom seminári hneď dvakrát: návštevou súdneho pojednávania a otvorenou diskusiou s právnikom priamo na pôde Javorky. Chceli by ste vedieť viac? Čítajte ;)

Prejsť na celý článok

Ocenenie Študent Košického samosprávneho kraja pre Matúša

26November

ocenenie-student-kosickeho-samospravneho-kraja-pre-matusa

Košický samosprávny kraj pri príležitosti Dňa študentov i v tomto šk. roku slávnostne ocenil žiakov stredných škôl vo svojej územnej pôsobnosti, ktorí v tom, čo robia, vynikajú. Jedným z nich je i náš oktávan Matúš Gavin. Že ste o ňom ešte nepočuli?

Prejsť na celý článok

„Podaj mi ruku, chcem mať kontakt so životom.“

13November

podaj-mi-ruku-chcem-mat-kontakt-so-zivotom

Tento rok sa Červený kríž na Slovensku inšpiroval slovami známej piesne od Zuzany Smatanovej ku kampani Študentská kvapka krvi. Túto výzvu sme prijali aj my – a tak sa triedy septima, oktáva, III.B, IV.B a V.B spoločne rozhodli darovať krv na Hematologicko-transfúznom oddelení v nemocnici u nás v Spišskej Novej Vsi.

Prejsť na celý článok

Týždeň zdravej výživy

12November

tyzden-zdravej-vyzivy

Týždeň zdravej výživy sa tohto roku premietol pre študentov zatiaľ iba do jediného dňa, zdravej desiaty a pani kuchárky pripravili v kuchyni zdravý obed. Pripravené prednášky sa zatiaľ nemohli uskutočniť pre zlú epidemiologickú situáciu. Ak to bude možné, naplánujeme ich neskôr, veď zdravo sa stravovať nestačí iba jediný týždeň v roku. Zdravá strava je bezpochyby najdôležitejším pilierom zdravého životného štýlu. Mnohí však, aj napriek tomuto faktu, s ňou vedú dlhotrvajúci spor a chybne sa domnievajú, že musí byť nudná a monotónna. Preto pani učiteľka Cvengrošová a Študentská rada Javorky vymysleli spôsob, aby aj tento rok mali študenti možnosť ochutnať – prípadne potom doma aj vyskúšať – jednoduché, zdravé a lákavo vyzerajúce nátierky. Spolu s pani učiteľkou Kaščákovou a ďalšími ochotnými pomocníkmi z tried I.B, septima A a členmi ŠR sa počas týždňa zdravej výživy rozhodli ukázať, že to ani zďaleka nemusí byť pravda. Viac si prečítajte v našom článku.

Prejsť na celý článok

TÝŽDEŇ MEDZINÁRODNÝCH KULINÁRSKYCH ŠPECIALÍT

04November

tyzden-medzinarodnych-kulinarskych-specialit

Podobne ako každý rok sme aj v tejto zvláštnej dobe – všetci s rúškami na ústach – predsa len znova zažili dobroty medzinárodnej kuchyne. A takto sme si pripomenuli – hoci aj trochu oneskorene – medzinárodný deň cudzích jazykov, tentoraz v podobe maškrtného jazýčka. V rámci celého týždňa od 11. – 15. októbra 2021 pripravili naši zruční a šikovní študenti vo foyeri školy veľkolepé plagáty s ručne namaľovanými národnými vlajkami a kultúrnymi symbolmi jednotlivých krajín, ktorých jazyky sa učia na škole, a tak sme mali možnosť vzhliadnuť napr. Big Ben v Londýne, Koloseum v Ríme, Brandenburskú bránu v Berlíne, Chrám Vasilija Blaženého v Moskve a Bratislavský hrad v Bratislave. Viac si prečítajte v našom článku. Pozrite si fotogalériu.

Prejsť na celý článok

ZBER PAPIERA sa otvára!

14Október

zber-papiera-sa-otvara

Na známosť sa všetkým dáva mimoriadne dobrá správa!

ZBER PAPIERA sa otvára!

Po dlhšej odlmke, ktorá bola spôsobená pandemickou situáciou, dávame opäť na známosť, že všetok starý papier, dokonca aj kartóny môžete do školy doniesť a k zdravšej planéte tak prispieť!

Od piatka 15.10.2021 do piatka 22.10.2021 bude pred školou pristavený kontajner. Pri vchode Ťa bude čakať p. uč. Cvengrošová so šikovnými pomocníkmi, ktorí papier zvážia. Čím viac papiera donesieš, tým máš väčšiu šancu získať pre triedu fantastickú tortu na konci školského roka. Papier môžeš doniesť každý pracovný deň v tomto týždni od 7:00 do 7:45 a popoludní od 13:30 do 16:00.

Javorka aj planéta Zem Ti ĎAKUJE!

Oznam

09September

oznam

Vážení rodičia, milí žiaci a študenti.

Návšteva pápeža Františka na Slovensku v dňoch 12. – 15. septembra 2021 ovplyvní aj naše vyučovanie.

V pondelok, 13.9.2021 bude vyučovanie prebiehať dištančne offline formou. Žiaci budú dostávať od učiteľov podľa rozvrhu hodín zadania, ktorých vypracovanie budú musieť odosielať v čase konkrétnej vyučovacej hodiny. Preto žiadame žiakov, aby tento deň sledovali EduPage, cez ktorú budú komunikovať so svojimi vyučujúcimi.

V utorok, 14.9.2021 je podľa Pokynu predsedu Úradu KSK, pána R. Trnku udelené žiakom riaditeľské voľno. Pokyn predsedu ÚKSK_Návšteva Pápeža v SR.pdf

Vyučovanie bude opäť prezenčne prebiehať od štvrtka, 16.9.2021.

Z obeda budú žiaci v dňoch 13. a 14. septembra 2021 automaticky odhlásení.

PaedDr. Ingeborg Skalská

Začiatok nového školského roka

30August

zaciatok-noveho-skolskeho-roka

Milí študenti, vážení rodičia!

Školský rok 2021/2022 sa začne podľa pokynov MŠVVaŠ SR prezenčnou formou. Začiatok školského roka bude v prípade priaznivého počasia prebiehať na školskom dvore za budovou školy vo štvrtok, 2.9.2020 o 9:00 hod. Po ukončení slávnostného otvorenia školského roka sa budú žiaci riadiť pokynmi triedneho učiteľa.

Prejsť na celý článok

Oznam

21Jún

oznam

Vážení rodičia.

V budove našej školy prebieha od 16. 06. 2021 rekonštrukcia spojená s výmenou okien. Z technických, organizačných a bezpečnostných dôvodov sme sa rozhodli ukončiť školský rok 2020/2021 v piatok, 25.06.2021 ude­lením riaditeľského voľna pre žiakov školy podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii školského roka.

Slávnostné ukončenie školského roka bude prebiehať v piatok, 25.06.2021 od 9:00 hod. na školskom dvore a následne budú žiakom odovzdané vysvedčenia. Obed bude v tento deň v školskej jedálni podávaný od 10:30 hod.

Vážení rodičia, ďakujeme Vám za spoluprácu počas tohto neštandardného školského roka. Prajeme celým Vašim rodinám príjemné strávenie leta.

Za vedenie školy a celý pedagogický zbor

Ingeborg Skalská, riaditeľka školy

Oznam školskej jedálne

14Jún

oznam-skolskej-jedalne

Vážení rodičia a milí žiaci!

V dňoch 23. a 24. 6. 2021 (dni školských výletov) budú všetci žiaci z obeda odhlásení. V piatok 25.6. 2021 (slávnostné ukončenie školského roka) sa bude obed vydávať o 10:30 (ak sa chcete odhlásiť, je treba tak urobiť do 22.6.). Od 28. do 30.6.2021 bude školská jedáleň mimo prevádzky.

Ďakujeme za pochopenie.

Výsledky prijímacieho konania

26Máj

vysledky-prijimacieho-konania

Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium.

Výsledky prijímacieho konania do prímy osemročného štúdia v školskom roku 2021/2022 si môžete pozrieť v tomto dokumente:

Výsledková listina 2021 - osemročné štúdium.pdf Výsledková listina 2021 - osemročné štúdium - final.pdf

Všetky ďalšie potrebné informácie o zápise na štúdium pre prijatých uchádzačov sa dozviete v správe, ktorú Vám pošleme cez EduPage alebo mailom.

S pozdravom PaedDr. Ingeborg Skalská, riaditeľka školy

A prišiel opäť deň víťazstva…

18Máj

a-prisiel-opat-den-vitazstva

Ako to už na našej Javorke býva dobrým zvykom, aj tento rok sme zožali úspech v podobe ďalšieho cenného prvenstva v umeleckom prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. A zaslúžila sa o oň naša talentovaná žiačka z prímy A – Sárka Búzová.

Srdečne blahoželáme, SÁRKA, k tvojmu heroickému výkonu a získanému oceneniu a pevne veríme, že aj naďalej ponesieš úspešnú štafetu umeleckého prednesu na našej škole.

Prejsť na celý článok

Výsledky prijímacieho konania – bilingválne štúdium

12Máj

vysledky-prijimacieho-konania-bilingvalne-studium

Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium.

Prinášame Vám výsledky prijímacieho konania do 1. ročníka bilingválneho štúdia v školskom roku 2021/2022. Pozrieť si ich môžete v tomto dokumente:

Výsledková listina 2021 - bilingválne štúdium.pdf

V priebehu zajtrajšieho dňa Vám bude doručené rozhodnutie, na základe ktorého je možné, v prípade potreby, podať odvolanie.

Všetky ďalšie potrebné informácie o zápise na štúdium pre prijatých uchádzačov sa dozviete v správe, ktorú Vám pošleme cez EduPage alebo mailom.

S pozdravom PaedDr. Ingeborg Skalská, riaditeľka školy

Vyučovanie od 10.5.2021

06Máj

vyucovanie-od-10-5-2021

V súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR č. 2021/12811:1-A1810 z 12. apríla 2021 a podľa COVID školského automatu MŠVVaŠ SR sa od 10. mája 2021 obnovuje prezenčná forma vzdelávania vo všetkých ročníkoch Gymnázia, Javorová 16, Spišská Nová Ves. V tejto súvislosti Vám prinášame aktuálne informácie.

Prejsť na celý článok

Oznam o udelení riaditeľského voľna

29Apríl

oznam-o-udeleni-riaditelskeho-volna

Riaditeľka Gymnázia, Javorová 16, Spišská Nová Ves, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), podľa § 150 ods. 5 udeľuje na deň 5. máj 2021 (streda) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov osemročného a bilingválneho štúdia z organizačných dôvodov. V tento deň sú všetci žiaci z obeda odhlásení. Vyučovanie bude pokračovať 6. mája 2021 (štvrtok) v režime prezenčného vyučovania pre žiakov prímy až kvarty a končiacich ročníkov a vo forme dištančného vyučovania pre ostatných žiakov.

>> Archív aktualít

Cisco