MAT - FYZ - INF

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Eva. Lučková

Ďalší členovia: PaedDr. Ľubica. Cvengrošová, Mgr. Peter. Ivančák, Mgr. Oľga Mederyová, Ing. Radovan Papcun, Mgr. Monika Sedláková, Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Mária Kaľavská

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Pri vyučovaní Mat, Fyz, Ivt pripravovať žiakov na vysokoškolské štúdium. V posledných ročníkoch venovať zvýšenú pozornosť riešeniu úloh vyskytujúcich sa na VŠ.
  2. Venovať zvýšenú pozornosť talentovaným žiakom. Umožniť im prístup k literatúre, výpočtovej technike, Internetu. Individuálne pristupovať k zaostávajúcim žiakom. V prípade dlhodobo zaostávajúcich žiakov prostredníctvom triedneho učiteľa spolupracovať s rodičmi žiaka.
  3. Skúmať efektívnosť vyučovania priebežnými a výstupnými testami z tematických celkov, analyzovať výsledky, hľadať príčiny prípadnej neúspešnosti a možnosti zlepšenia výsledkov.
  4. Hlavným cieľom vyučovania informatiky je naučiť študentov základné pojmy, postupy a prostriedky informatiky, budovať informatickú kultúru, t.j. vychovávať k efektívnemu využívaniu prostriedkov informačnej civilizácie s rešpektovaním právnych a etických zásad používania informačných technológií a poznatkov.

Klasifikácia v predmete matematika:

Z dôvodu zvýšeného nárastu absencií študentov na písomných prácach a zároveň z dôvodu ujednotenia hodnotenia, predmetová komisia vypracovala vnútorný dodatok ku klasifikácii v predmete matematika. Jeho plné znenie si môžete prečítať: KlasifikáciaVmatematike.pdf

Pedagogický dozor pri náhradných písomných prácach:

Október Mgr. O. Mederyová, Mgr. E. Lučková
November PaedDr. Ľ. Cvengrošová, Mgr. E. Sotáková
December Mgr. M. Sedláková
Január Mgr. E. Lučková, Mgr. O. Mederyová
Február Mgr. E. Sotáková, PaedDr. Ľ. Cvengrošová
Marec Mgr. M. Sedláková
Apríl Mgr. O. Mederyová, Mgr. E. Lučková
Máj PaedDr. Ľ. Cvengrošová, Mgr. E. Sotáková
Jún Mgr. M. Sedláková

Precvičovanie úloh zo základnej školy:

Tento balíček obsahuje samostatné .pdf súbory. Zbierka príkladov z matematiky.zip

Pravidlá pre využívanie WiFi siete na Javorke

V súvislosti so spustením bezplatnej WiFi zóny na Javorke, dávame študentom a ich rodičom do pozornosti nasledovné pravidlá pre jej využívanie: Pravidlá pre prácu s internetom.pdf

Z našich aktivít:

Medailoví terciania do Majstrovského kola Genius Logicus

20November

medailovi-terciania-do-majstrovskeho-kola-genius-logicus

Začiatkom leta sa našim mladším gymnazistom v logickej súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Do prvej pätnástky sa v medzinárodnom rebríčku podarilo dostať až piatim z nich.

Genius logicus

27Jún

genius-logicus

Toho roku sa súťažiacim v medzinárodnej online súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Všetkým súťažiacim ďakujeme za to, že nelenili a trošku si svoje závity prevetrali, no zvlášť blahoželáme všetkým, ktorým sa podarilo umiestniť na popredných národných, či medzinárodných priečkach tejto súťaže. Výsledky: Genius Logicus - výsledky.pdf