MAT - FYZ - INF

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Eva. Lučková

Ďalší členovia: PaedDr. Ľubica. Cvengrošová, Mgr. Peter. Ivančák, Mgr. Oľga Mederyová, Ing. Radovan Papcun, Mgr. Monika Sedláková, Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Mária Kaľavská

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Pri vyučovaní Mat, Fyz, Ivt pripravovať žiakov na vysokoškolské štúdium. V posledných ročníkoch venovať zvýšenú pozornosť riešeniu úloh vyskytujúcich sa na VŠ.
  2. Venovať zvýšenú pozornosť talentovaným žiakom. Umožniť im prístup k literatúre, výpočtovej technike, Internetu. Individuálne pristupovať k zaostávajúcim žiakom. V prípade dlhodobo zaostávajúcich žiakov prostredníctvom triedneho učiteľa spolupracovať s rodičmi žiaka.
  3. Skúmať efektívnosť vyučovania priebežnými a výstupnými testami z tematických celkov, analyzovať výsledky, hľadať príčiny prípadnej neúspešnosti a možnosti zlepšenia výsledkov.
  4. Hlavným cieľom vyučovania informatiky je naučiť študentov základné pojmy, postupy a prostriedky informatiky, budovať informatickú kultúru, t.j. vychovávať k efektívnemu využívaniu prostriedkov informačnej civilizácie s rešpektovaním právnych a etických zásad používania informačných technológií a poznatkov.

Klasifikácia v predmete matematika:

Z dôvodu zvýšeného nárastu absencií študentov na písomných prácach a zároveň z dôvodu ujednotenia hodnotenia, predmetová komisia vypracovala vnútorný dodatok ku klasifikácii v predmete matematika. Jeho plné znenie si môžete prečítať: KlasifikáciaVmatematike.pdf

Pedagogický dozor pri náhradných písomných prácach:

Október Mgr. O. Mederyová, Mgr. E. Lučková
November PaedDr. Ľ. Cvengrošová, Mgr. E. Sotáková
December Mgr. M. Sedláková
Január Mgr. E. Lučková, Mgr. O. Mederyová
Február Mgr. E. Sotáková, PaedDr. Ľ. Cvengrošová
Marec Mgr. M. Sedláková
Apríl Mgr. O. Mederyová, Mgr. E. Lučková
Máj PaedDr. Ľ. Cvengrošová, Mgr. E. Sotáková
Jún Mgr. M. Sedláková

Precvičovanie úloh zo základnej školy:

Tento balíček obsahuje samostatné .pdf súbory. Zbierka príkladov z matematiky.zip

Pravidlá pre využívanie WiFi siete na Javorke

V súvislosti so spustením bezplatnej WiFi zóny na Javorke, dávame študentom a ich rodičom do pozornosti nasledovné pravidlá pre jej využívanie: Pravidlá pre prácu s internetom.pdf

Z našich aktivít:

Hologramy a Steel Park

30Október

hologramy-a-steel-park

Poznáte hologramy? Naši prváci už áno. A nielen to. Poznajú už aj, v čom ten fígeľ spočíva. Stačilo zájsť do kreatívneho centra Steel Park v Košiciach. A tu sú dojmy našich študentov:

Záujem o vedu stúpa!

24Október

zaujem-o-vedu-stupa

V piatok 13.10.2017 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili exkurzie na Festivale vedy a techniky (FVAT) AMAVET v Prešove. FVAT je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju bádateľskú činnosť pomocou panelovej (posterovej) prezentácie. Ich projekty hodnotí odborná komisia zložená z vedcov a vysokoškolských pedagógov.