SJL - DEJ - NOS - GEO

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: PhDr. Renáta Kudriková

Ďalší členovia: PaedDr. Danka Osvaldová, PaedDr. Gabriela Zahurancová, Mgr. Martina Bellušová, Mgr. Hildegarda Krestianová, Mgr. Alena Cicmanová, Mgr. Zuzana Kaščáková, Mgr. Zuzana Ďurišková, Mgr. Ivana Šťastná

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Dbať na aktívny rozvoj vyjadrovacích schopností žiakov, ktorý sa opiera o všeobecné poznanie systému jazyka. Rozvíjať schopnosť žiakov chápať literatúru nielen prostredníctvom logického prístupu, ale aj cestou prežívania, poznania, intuície. Viesť žiakov k čítaniu a interpretácii textu, ktorá je založená na pochopení významu textu, jeho zmyslu a vnútornom, citovom prežívaní estetických a myšlienkových hodnôt obsiahnutých v literárnom diele.
  2. Poskytnúť žiakom ucelené a prehľadne usporiadané vedomosti, rozvíjať logické myslenie vo vzťahoch a súvislostiach, schopnosti poznávať historický materiál.
  3. Vytvárať a formovať kritické historické vedomie žiakov.
  4. Motivovať žiakov k trvalým potrebám sledovať spoločenský život, poznávať významné regionálne dejinné udalosti a osobnosti.
  5. Dať žiakom základné informácie v rámci šiestich spoločensko-vedných disciplín (ekonomika, právo, politológia, psychológia, sociológia a dejiny filozofie)tak, aby získané vedomosti dokázali v praktickom živote použiť.
  6. Zvýšenú pozornosť venovať žiakom talentovaným. Rozvíjať tvorivé literárne a interpretačné schopnosti žiakov.
  7. Spolupracovať s kultúrnymi a spoločenskými ustanovizňami v meste (okresná knižnica, Matica slovenská, Vlastivedné múzeum, Galéria umelcov Spiša, Spišské divadlo,…)

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Tercia v Erste Financial Life Park, Viedeň

28Október

tercia-v-erste-financial-life-park-vieden

Ako sa popasovať s financiami v našom VEKU?

Viedenský FLIP je na to ako stvorený…!

Dňa 10. októbra 2019 sa celá naša trieda tercia A zúčastnila prehliadky finančného centra v Erste Financial Life Park vo Viedni (FLIP).

Ide o inovatívne centrum finančného vzdelávania, ktoré návštevníkom sprostredkúva informácie o dôležitostí financií v osobnom živote.

Hľadáme Ťa!!!

21Október

hladame-ta

Máš troška voľného času a chuť s nami zvečňovať momentky, príbehy a záhady Javorky v školskom časopise Javorka News?

Tak si ten správny človek do nášho tímu! Aby sme ťa teda mohli kontaktovať, príď sa zapísať do zoznamu, ktorý visí na dverách učebne 95 (posledná miestnosť na chodbe CISCO).

Tešíme sa na teba a na to, ako vstúpiš do JavorkaNews Hall of fame!