BIO - CHEM

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: RNDr. Mária Kubenková

Ďalší členovia: Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Jela Böhmerová, Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jana Krupková, Mgr. Peter Ivančák,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Výchova a podnecovanie aktivít žiakov vo vzťahu k ochrane človeka a prírody.
  2. Neustále vylepšovať spoluprácu škola-učiteľ-rodina.
  3. Využívať audiovizuálnu a výpočtovú techniku.
  4. Vhodnou motiváciou vzbudzovať záujem žiakov o prírodovedné predmety. Venovať sa nadaným a talentovaným žiakom, zapájať ich do olympiád a súťaží.
  5. Pripraviť žiakov maturitného ročníka na maturitné skúšky a prijímacie skúšky na VŠ.
  6. Sledovať prírodovedné výstavky a expozície v meste, spolupracovať s kultúrnymi ustanovizňami v meste podľa akcií a propozícií.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Cyril – najmladší chemik v okrese

31Marec

cyril-najmladsi-chemik-v-okrese

V chemickej olympiáde je kategória „D“ pre deviatakov (kvarta). Ale u nás ju zvládajú aj ôsmaci (tercia). Presne tak ako štyria žiaci tercie B, ktorí sa prihlásili na riešenie úloh chemickej olympiády v domácom kole, potom v školskom kole a do okresného kola postúpil „náš Cyril“.

OK CHO sa konalo 22.3.2019 za účasti 24 súťažiacich. Všetci boli deviataci zo základných škôl, jediný ôsmak bol „náš Cyril“. Čiže konkurencia veľká a silná, ale Cyril bojoval a vybojoval 6.miesto. Vzhľadom na vekový hendikep považujeme tento výsledok za vynikajúci a veríme, že na budúci rok …

A kto to je ten „náš Cyril“? Predsa Cyril Vojtila z tercie B, ktorému blahoželáme a v ďalších ročníkoch chemických olympiád držíme palce.

RNDr. Mária Kubenková

Chemický výskum s Robom Reibergerom

10Október

chemicky-vyskum-s-robom-reibergerom

Keďže úspechy našich absolventov so záujmom sledujeme aj po tom, čo opustia brány Javorky, vedeli sme, ako sa Robovi darí a čomu sa aktuálne venuje. A keď sme sa dozvedeli, že je momentálne doma, poprosili sme ho, či by našim terajším študentom, ktorí sa v tomto období rozhodujú, kam ďalej v živote, neprišiel porozprávať o svojej ceste a ďalších možnostiach, s čím on súhlasil.