BIO - CHEM

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: RNDr. Mária Kubenková

Ďalší členovia: Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Jela Böhmerová, Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jana Krupková, Mgr. Peter Ivančák,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Výchova a podnecovanie aktivít žiakov vo vzťahu k ochrane človeka a prírody.
  2. Neustále vylepšovať spoluprácu škola-učiteľ-rodina.
  3. Využívať audiovizuálnu a výpočtovú techniku.
  4. Vhodnou motiváciou vzbudzovať záujem žiakov o prírodovedné predmety. Venovať sa nadaným a talentovaným žiakom, zapájať ich do olympiád a súťaží.
  5. Pripraviť žiakov maturitného ročníka na maturitné skúšky a prijímacie skúšky na VŠ.
  6. Sledovať prírodovedné výstavky a expozície v meste, spolupracovať s kultúrnymi ustanovizňami v meste podľa akcií a propozícií.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Deň prvej pomoci

16Október

den-prvej-pomoci

Deň prvej pomoci prvýkrát, no určite nie posledný, sa konal i na našom gymnáziu! Žiaci z tried 1.B a 2.B sa zúčastnili ukážky, ako zachrániť život a taktiež bola odprezentovaná mládež Slovenského Červeného Kríža územného spolku Spišská Nová Ves. Podarilo sa nájsť aj nových potencionálnych záchranárov, vďaka čomu sa bude môcť aj takáto myšlienka krátkeho no zmysluplného stretnutia šíriť aj za brány našej školy.

Matúš Gavin, Sx. A

14. september je Svetovým dňom prvej pomoci

10September

14-september-je-svetovym-dnom-prvej-pomoci

Iniciátorom Svetového dňa prvej pomoci je Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003. Cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o významnej úlohe prvej pomoci v každodenných a krízových situáciách.

Dvaja naši študenti – dobrovoľní členovia Červeného kríža v Spišskej Novej Vsi – prišli s návrhom