BIO - CHEM

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: RNDr. Mária Kubenková

Ďalší členovia: Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Jela Böhmerová, Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jana Krupková, Mgr. Peter Ivančák,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Výchova a podnecovanie aktivít žiakov vo vzťahu k ochrane človeka a prírody.
  2. Neustále vylepšovať spoluprácu škola-učiteľ-rodina.
  3. Využívať audiovizuálnu a výpočtovú techniku.
  4. Vhodnou motiváciou vzbudzovať záujem žiakov o prírodovedné predmety. Venovať sa nadaným a talentovaným žiakom, zapájať ich do olympiád a súťaží.
  5. Pripraviť žiakov maturitného ročníka na maturitné skúšky a prijímacie skúšky na VŠ.
  6. Sledovať prírodovedné výstavky a expozície v meste, spolupracovať s kultúrnymi ustanovizňami v meste podľa akcií a propozícií.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

14. september je Svetovým dňom prvej pomoci

10September

14-september-je-svetovym-dnom-prvej-pomoci

Iniciátorom Svetového dňa prvej pomoci je Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003. Cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o významnej úlohe prvej pomoci v každodenných a krízových situáciách.

Dvaja naši študenti – dobrovoľní členovia Červeného kríža v Spišskej Novej Vsi – prišli s návrhom

Vedecká inšpirácia pre študentov Javorky

26Jún

vedecka-inspiracia-pre-studentov-javorky

Uvedomujeme si, že medziodborovým disciplínam spojeným s informatikou patrí budúcnosť a tak sme len privítali možnosť predstaviť jeden z týchto vedeckých odborov našim končiacim študentom. Koncom šk. roka nám náš bývalý absolvent, Dávid Kampo, v súčasnosti študent biomedicínskej techniky a bioinformatiky v Brne, predstavil tento perspektívny vedný odbor a zároveň študentom priblížil oblasť kmeňových buniek a ich potenciál v liečbe rakoviny.

Dávid, ďakujeme a tešíme sa na novinky budúci šk. rok ;)