BIO - CHEM

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: RNDr. Mária Kubenková

Ďalší členovia: Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Jela Böhmerová, Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jana Krupková, Mgr. Peter Ivančák,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Výchova a podnecovanie aktivít žiakov vo vzťahu k ochrane človeka a prírody.
  2. Neustále vylepšovať spoluprácu škola-učiteľ-rodina.
  3. Využívať audiovizuálnu a výpočtovú techniku.
  4. Vhodnou motiváciou vzbudzovať záujem žiakov o prírodovedné predmety. Venovať sa nadaným a talentovaným žiakom, zapájať ich do olympiád a súťaží.
  5. Pripraviť žiakov maturitného ročníka na maturitné skúšky a prijímacie skúšky na VŠ.
  6. Sledovať prírodovedné výstavky a expozície v meste, spolupracovať s kultúrnymi ustanovizňami v meste podľa akcií a propozícií.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Tajný život mesta…

07Jún

tajny-zivot-mesta

Čo sa skrýva za týmto tajuplným názvom?

Aj nás prekvapil názov projektu, do ktorého sme sa zapojili my Javoráci, z Gymnázia Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi, na čele s triedou Príma A, ktorá jednotlivé akcie iniciovala. Tento projekt je realizovaný pod záštitou neziskovej organizácie Živica a hlavným generálnym partnerom je VEOLIA . Vďaka tejto dvojici, sa nám podarilo skúmať rastlinky v ich prirodzenom prostredí – teda v prírode.

Mladí záchranári CO z Javorky strieborní

03Jún

mladi-zachranari-co-z-javorky-strieborni

Javorka aj tento rok obhájila svoje tradičné úspechy. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste. O krásny úspech sa zaslúžili naši najmladší záchranári z osemročného gymnázia Lenka Dzurňáková (Tercia A), Matúš Gavin (Tercia A), Pavlínka Dunčková (Kvarta A) a najmladší účastník Cyril Vojtila z Prímy B.