BIO - CHEM

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: RNDr. Mária Kubenková

Ďalší členovia: Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Jela Böhmerová, Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jana Krupková, Mgr. Peter Ivančák,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Výchova a podnecovanie aktivít žiakov vo vzťahu k ochrane človeka a prírody.
  2. Neustále vylepšovať spoluprácu škola-učiteľ-rodina.
  3. Využívať audiovizuálnu a výpočtovú techniku.
  4. Vhodnou motiváciou vzbudzovať záujem žiakov o prírodovedné predmety. Venovať sa nadaným a talentovaným žiakom, zapájať ich do olympiád a súťaží.
  5. Pripraviť žiakov maturitného ročníka na maturitné skúšky a prijímacie skúšky na VŠ.
  6. Sledovať prírodovedné výstavky a expozície v meste, spolupracovať s kultúrnymi ustanovizňami v meste podľa akcií a propozícií.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Návšteva laboratórií Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie na TU v Košiciach

17Máj

navsteva-laboratorii-fakulty-materialov-metalurgie-a-recyklacie-na-tu-v-kosiciach

Dňa 27. 4. 2018 sa vybraní študenti našej školy zúčastnili laboratórnych cvičení na Technickej univerzite v Košiciach, ktoré nám boli ponúknuté ako pokračovanie teoretických prednášok uskutočnených na našej škole. Po úvodných slovách riaditeľa Ústavu Metalurgie profesora Ing. Pavla Raschmana, Csc., ktorý nás privítal na pôde TU KE a priblížil nám naše úlohy, sme sa rozdelili na dve pracovné skupiny s nasledovnými úlohami:

Na mladých chemikov sme opäť hrdí

09Apríl

na-mladych-chemikov-sme-opat-hrdi

V domácom kole chemickej olympiády kat.D, sa naši študenti I.B a K.A popasovali s neľahkými úlohami všeobecnej i anorganickej chémie a následne v chemickom laboratóriu riešili aj praktickú časť zameranú na prípravu oxidov, ako súčasť minerálnych farieb – pigmentov. V školskom kole museli vyriešiť náročný test a najlepší z nich postúpili do okresného kola.