BIO - CHEM

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: RNDr. Mária Kubenková

Ďalší členovia: Mgr. Edita Sotáková, Mgr. Jela Böhmerová, Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jana Krupková, Mgr. Peter Ivančák,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Výchova a podnecovanie aktivít žiakov vo vzťahu k ochrane človeka a prírody.
  2. Neustále vylepšovať spoluprácu škola-učiteľ-rodina.
  3. Využívať audiovizuálnu a výpočtovú techniku.
  4. Vhodnou motiváciou vzbudzovať záujem žiakov o prírodovedné predmety. Venovať sa nadaným a talentovaným žiakom, zapájať ich do olympiád a súťaží.
  5. Pripraviť žiakov maturitného ročníka na maturitné skúšky a prijímacie skúšky na VŠ.
  6. Sledovať prírodovedné výstavky a expozície v meste, spolupracovať s kultúrnymi ustanovizňami v meste podľa akcií a propozícií.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Chemický výskum s Robom Reibergerom

10Október

chemicky-vyskum-s-robom-reibergerom

Keďže úspechy našich absolventov so záujmom sledujeme aj po tom, čo opustia brány Javorky, vedeli sme, ako sa Robovi darí a čomu sa aktuálne venuje. A keď sme sa dozvedeli, že je momentálne doma, poprosili sme ho, či by našim terajším študentom, ktorí sa v tomto období rozhodujú, kam ďalej v živote, neprišiel porozprávať o svojej ceste a ďalších možnostiach, s čím on súhlasil.

Návšteva laboratórií Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie na TU v Košiciach

17Máj

navsteva-laboratorii-fakulty-materialov-metalurgie-a-recyklacie-na-tu-v-kosiciach

Dňa 27. 4. 2018 sa vybraní študenti našej školy zúčastnili laboratórnych cvičení na Technickej univerzite v Košiciach, ktoré nám boli ponúknuté ako pokračovanie teoretických prednášok uskutočnených na našej škole. Po úvodných slovách riaditeľa Ústavu Metalurgie profesora Ing. Pavla Raschmana, Csc., ktorý nás privítal na pôde TU KE a priblížil nám naše úlohy, sme sa rozdelili na dve pracovné skupiny s nasledovnými úlohami: