ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia:Ing. Štefánia Zajacová, Mgr. Petra Kučerová, Mgr. Melánia Ondziková, Mgr. Zuzana Walsh, Philip Martin Walsh, ME. Arthur Smith, Mgr. Silvia Žifčáková, Mgr. Martina Stiasni

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Julka na mládežníckej výmene v Turecku

23Apríl

julka-na-mladeznickej-vymene-v-turecku

V posledných februárových dňoch som mala možnosť vďaka neziskovej organizácii SYTEV v rámci programu ERASMUS+ navštíviť krajinu dvoch svetadielov – Turecko. Spolu s ďalšími štyrmi Slovákmi som cestovala do mesta Kahramanmaraş, kde sme čakali na ďalších účastníkov z Talianska, Litvy, Bulharska a Turecka.

Zamestnanci americkej ambasády na Javorke

18Apríl

zamestnanci-americkej-ambasady-na-javorke

Sme škola plná intelektuálne vyspelých študentov bažiacich po poznaní, aktívne sa zaujímajúcich o dianie vo svete, či už v politickej alebo sociálnej oblasti. Preto sme nemohli nevyužiť možnosť stretnúť sa s dvoma výnimočnými a veľmi milými ľuďmi.