ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia:Ing. Štefánia Zajacová, Mgr. Petra Kučerová, Mgr. Melánia Ondziková, Mgr. Zuzana Walsh, Philip Martin Walsh, ME. Arthur Smith, Mgr. Silvia Žifčáková, Mgr. Martina Stiasni

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Zlato v celoslovenskom kole Shakespeare Memorial

08December

zlato-v-celoslovenskom-kole-shakespeare-memorial

I'm bursting with pride to announce that our student, Marko Kacvinsky of Qvarta A, has won the Shakespeare Memorial competition in Bratislava. The competition took place on 7.12.2017, and Marko came in first place for his category, by reciting the poem „If“, by Rudyard Kipling.

We're all very thankful to Marko for his hard work and stellar performance, and we look forward to next year's competition.

ME. Arthur Thomas Smith

Halloween na Javorke

27Október

halloween-na-javorke

Posledný októbrový týždeň sa na Javorke niesol v znamení sviatku Halloween. Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice (Jack-o'-lantern), vo vnútri ktorých je sviečka, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, pavučiny, metly, oheň, príšery, kostlivci a pod.

Pani učiteľky J.Böhmerová, Ľ. Cvengrošová a D. Mičeková sa rozhodli ich zrealizovať a zorganizovať na Javorke súťaž o najkrajšiu halloweenskú výzdobu triedy, o najoriginálnejšiu masku a o najzaujímavejšie vyrezanú tekvicu.