ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia:Ing. Štefánia Zajacová, Mgr. Petra Kučerová, Mgr. Melánia Ondziková, Mgr. Zuzana Walsh, Philip Martin Walsh, ME. Arthur Smith, Mgr. Silvia Žifčáková, Mgr. Martina Stiasni

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Písanie listov je IN !

09Október

pisanie-listov-je-in

Aj keď moderné technológie ovládli našu spoločnosť, na písanie listov nemôžeme zanevrieť. Pani učiteľka Bašistová je tu s projektom písania si listov s inými žiakmi škôl v Európe, ale aj mimo nej. Zapoj sa aj TY! Aké to má výhody? Nuž …Dáme sedem dôvodov:

A čo tak výmenný študijný pobyt?

13September

a-co-tak-vymenny-studijny-pobyt

Have you ever wondered what it would be like to live and study in another country? ROTARY is an international organization that oversees one of the largest youth exchange programs in the world.