ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia:Ing. Štefánia Zajacová, Mgr. Petra Kučerová, Mgr. Melánia Ondziková, Mgr. Zuzana Walsh, Philip Martin Walsh, ME. Arthur Smith, Mgr. Silvia Žifčáková, Mgr. Martina Stiasni

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Priprav sa na prijímačky na bilingvál

29Január

priprav-sa-na-prijimacky-na-bilingval

Vážení záujemcovia o bilingválne štúdium!

Myslíte to so štúdiom u nás vážne? V tom prípade Vám naša škola pre ľahšiu a kvalitnejšiu prípravu na prijímacie skúšky z anglického jazyka prináša

Požiadavky k prijímacím pohovorom z ANJ.pdf

Ak chcete mať konkrétnejšiu predstavu o tom, čo Vás čaká na teste z anglického jazyka, prípadne aj zistiť, kde sú Vaše rezervy, nahliadnite do cvičných prijímačkových testov z ANJ:

Erasmus+ tentokrát v Srbsku

01December

erasmus-tentokrat-v-srbsku

V dňoch 12. – 19. októbra 2018 sme my, Maruška Dučáková, Miriam Vašková, Lívia Garčalová, Marianna Kotradyová, Kristián Hosa a ja, pani učiteľka Dominika Bašistová, vycestovali za medzikultúrnym dobrodružstvom do mestečka Velika Plana v Srbsku v rámci projektu Erasmus+ s názvom G.A.M.E. (Games and multicultural Europe).