ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia:Ing. Štefánia Zajacová, Mgr. Petra Kučerová, Mgr. Melánia Ondziková, Mgr. Zuzana Walsh, Philip Martin Walsh, ME. Arthur Smith, Mgr. Silvia Žifčáková, Mgr. Martina Stiasni

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Informácie pre rodičov

17Apríl

informacie-pre-rodicov

Milí žiaci, vážení rodičia.

I tento rok sme pre vás pripravili vzdelávanie netradičnou formou.

V stredu pre žiakov prím – kvinty po 3. vyučovacej hodine a vo štvrtok pre všetkých študentov Javorky na 1. – 2. vyučovacej hodine.

Prečítajte si základné fakty:

New media and NGOs v Turecku

01Apríl

new-media-and-ngos-v-turecku

V druhej polovici februára sme opäť mali možnosť zúčastniť sa na jednotýždňovom tréningu programu Erasmus+. Pod vedením pani učiteľky Ondzikovej sa štyria z nás spolu s účastníkmi iných krajín, t.j. Turecka, Bulharska, Rumunska, Macedónska, Chorvátska, Poľska, Litvy a Veľkej Británie, stretli v Izmire, treťom najväčšom tureckom meste. Projekt niesol názov „New media and NGOs“.