ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia: Mgr. Bašistová, Mgr. Lucia Hrebeňárová, Mgr. Melánia Ondziková, ME. Arthur Smith, Mgr. Melikanotvá, Mgr. Milčáková,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Londýn 2019

14Január

londyn-2019

Tak tento výlet do Londýna bol fakt zážitok“. Myslím si, že toto by vám povedal každý, kto s nami na tomto výlete bol. Ak mám byť úprimná zážitok to bol aj po organizačnej stránke, pretože ako to už s plánovaním výletov býva, vždy sa niečo trochu skomplikuje. V našom prípade bol kameňom úrazu let, ktorý sa preložili o deň neskôr, čo zasa spôsobilo, že sme nemali ubytovanie na poslednú noc. Ale naše šikovné pani učiteľky to samozrejme zvládli a hotel na poslednú noc sa im podarilo vybaviť.

LRN2 be Intercool2ral, Štokholm, Švédsko 2019

25Október

lrn2-be-intercool2ral-stokholm-svedsko-2019

Javorka tentokrát zamierila na sever. Cieľom mládežníckej výmeny bola pre nás opäť trošku netradičná destinácia – Švédsko.

A ako tú výmenu vnímali samotní študenti?

Koncom prázdnin, v termíne od 28. augusta do 4. septembra, sme sa štyria spolužiaci z III.B zúčastnili mládežníckej výmeny vo Švédsku, ktorá niesla názov LRN2 be Intercool2ral. Na projekte sa okrem nás zúčastnili mladí ľudia z ďalších piatich krajín, a to – Bulharsko, Taliansko, Švédsko, Srbsko, Rakúsko.