ANJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Denisa Mičeková

Ďalší členovia: Mgr. Bašistová, Mgr. Lucia Hrebeňárová, Mgr. Melánia Ondziková, ME. Arthur Smith, Mgr. Melikanotvá, Mgr. Milčáková,

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Primárnym cieľom vyučovania AJ je rozvoj komunikácie v tomto jazyku, ktorý má navyše špecifické postavenie ako internacionálny úradný jazyk.
  2. Úroveň jazykových kompetencií študentov má byť primeraná ich budúcim potrebám.
  3. Študentov je treba priebežne motivovať tak, aby získali „know-how“, čiže aby sa natoľko zorientovali v anglickom jazyku, aby učenie jazyka chápali ako celoživotný proces a aby boli schopní v ňom samostatne a úspešne pokračovať aj bez učiteľa.
  4. Špecifikácia cieľov zahrňuje: posluch, ústny prejav, čítanie, písomný prejav(práca so slovnou zásobou a slohové činnosti), študijné návyky.
  5. Pri komunikatívnom vyučovaní Aj je veľmi dôležité využívať projektové práce. Poskytnúť žiakom opisovať svet tvorivo, vyjadriť svoje myšlienky a názory.
  6. Ciele vyučovania Aj v osemročnom gymnáziu vyplývajú zo skutočnosti, že tento typ školy pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, teda pripraviť študentov približne na úroveň First Certificate, ktorá sa už dnes na vysokých školách vyžaduje.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

Holá, Malaga!

13Jún

hola-malaga

Tak znie priateľský pozdrav, ktorý znie z každej strany po príchode do jedného z najväčších a najznámejších letovísk v španielskej oblasti, zvanej Andalúzia.

25-členná skupinka študentov Javorky spolu so svojimi učiteľkami mala možnosť pobudnúť pár slnečných dní v tomto meste a užiť si tak dejepisnú exkurziu na pobreží Stredozemného mora.

Working for You (th)!

03Jún

working-for-you-th

Zelené hory, vôňa mora, vinice, pokoj a Parmigiano. Massicelle, dedinka nachádzajúca sa na juhu Talianska v provincii Salerno v Kampánii nás zaujala nie len svojim zvukomalebným názvom, ale predovšetkým pôvabom, ktorý ponúkala naším očiam celých 7 dní. Práve na tomto krásnom mieste sa konal od 11. – 18. Mája 2019 tréningový kurz „Working for You(th)!“ v rámci projektu Erasmus+, ktorého sme sa spolu s p.uč. Ondzikovou a p.uč. Užákovou zúčastnili.