NEJ - FRJ - TAJ - RUJ

Členovia predmetovej komisie:

Vedúca PK: Mgr. Martina Bellušová

Ďalší členovia: Mgr. Alena Cicmanová, Mgr. Hildegarda Krestianová, Mgr. Ivana Šťastná, PaedDr. Ingeborg Skalská, Mgr. Denisa Mičeková, Mgr. Eva Hudáková

Hlavné vyučovacie ciele:

1. Vo výučbe jazykov klásť prvoradý dôraz na komunikatívny cieľ, t.j. na osvojenie si komunikatívnej kompetencie vo všetkých štyroch hlavných rečových zručnostiach (rozprávanie, počúvanie,čítanie, písanie)..
  2. Dbať na systematické prehlbovanie vedomostí v oblasti gramatiky.
  3. Pri plnení jazykových cieľov sprostredkovať žiakom aj nejazykové poznatky z rôznych oblastí života týchto krajín.
  4. Zvýšenú pozornosť venovať talentovaným žiakom.
  5. Viesť žiakov k účasti na súťažiach a olympiádach.
  6. Pripravovať študentov na štúdium na VŠ.

Súťaže:

Projekty:

Z našich aktivít:

AKO NÁM TALIANSKO ODHALILO LA VERITU

15Máj

ako-nam-taliansko-odhalilo-la-veritu

Taliansko samo osebe je vskutku uchvacujúci kus sveta. Tým asi nikoho neprekvapím. Ale viete, čo je uchvacujúcejšie? Ísť tam ako partia vyvážene zložená z troch správne šibnutých dievčat, učiteľky taliančiny, dvoch pani doktoriek, praktikantky a štvorčlennej skupinky dievčin, ktoré nám robili po večeroch na balkóne diskotéky a zažiť tam presne to, čo sme zažili my.

Debatéri z Javorky

04Apríl

debateri-z-javorky

16.3 –17.3 sa v Košiciach konal štvrtý turnaj Slovenskej debatnej asociácie, na ktorého účasti nechýbala ani naša Javorka! Prvý deň súťažiaci obhajovali tému „Genetické vylepšovanie ľudí by malo byť zakázané“ a naopak v druhý deň bolo ich úlohou vyjadriť svoj nesúhlas.