8-ročné štúdium

Milí rodičia!

Pýtate sa, prečo by ste mali dať svoje dieťa po 5-tom ročníku ZŠ na 8 – ročné gymnázium? Ponúkame Vám zopár dôvodov, ktoré Vás možno presvedčia…

1. Vaše dieťa sa dostane do kolektívu, ktorý je inteligenčne vyrovnanejší ako na základnej škole.
  2. Vaše dieťa sa dostane do kolektívu, v ktorom prevláda pracovná a študijná atmosféra – žiaci napredujú rýchlejším tempom ako na základných školách.
  3. Vaše dieťa si od skorého veku osvojí kvalitnejšie študijné návyky (pretože sa pohybuje v inteligenčne vyrovnanom prostredí), čo vedie k jeho lepším výsledkom.
  4. Vaše dieťa bude v bezpečnom prostredí, kde sa nevyskytujú javy ako agresivita, násilie, utláčanie, či v niektorých prípadoch až šikanovanie zo strany netolerantných spolužiakov.

V prípade potreby si je možné vytlačiť túto elektronickú prihlášku na SŠ (obojstranne, prvé dve strany dokumentu) a vyplnenú odovzdať na príslušnej základnej škole (na konci dokumentu nájdete vysvetlivky).

Termín podania prihlášky na základnej škole je do 10. apríla 2017

Termín doručenia prihlášky na strednú školu je do 20. apríla 2017

Prijímacie skúšky: 9. máj 2017 , 11. máj 2017

Veda na hranie

Vyberáme z článkov:

Výsledky prijímacieho konania

10Máj

Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium.

Výsledky prijímacieho konania pre osemročné štúdium do prímy v školskom roku 2017/2018 si môžete pozrieť v tomto dokumente:

Výsledková listina - osemročné štúdium.pdf

PaedDr. Ingeborg Skalská, riaditeľka školy

Popdpora pre záujemcov o osemročné štúdium

19Marec

popdpora-pre-zaujemcov-o-osemrocne-studium

Vážení rodičia,

máte zvedavé, pracovité, šikovné dieťa, ktoré by to mohlo v živote ďaleko dotiahnuť? Alebo ste toho názoru, že by malo teraz na sebe zapracovať, aby v budúcnosti, keď ostatní na sebe pracovať ešte len začnú, ono si už bude môcť vyberať z ponúk, ktoré sa mu cieľavedomosťou otvoria? V tom prípade je osemročné štúdium na našom gymnáziu pre Vás to pravé!

Toto sú základné fakty o tejto forme štúdia a ďalšie informácie o akciách, ktoré sme pripravili pre všetkých záujemcov či váhajúcich:

Japoško – zabav sa po škole ;)

19Február

japosko-zabav-sa-po-skole

Milí Javoráčikovia,

pozývame Vás, vašich kamarátov i nových záujemcov o osemročné štúdium na ďalšie vedecko – populárne popoludnieJapoškom.

Spoznaj a objav historické a geografické zaujímavosti Spiša a aby si sa ani vo svete nestratil, pozri sa na zúbky rôznym cudzím jazykom… Tak možno zistíš, že s našim spišským nárečím sa aj v Nemecku dohovoríš, že ruská azbuka je super šifra a na záver ťa čaká kulinárske prekvapenie s taliančinou. Kedy? Už v stredu 22. 2. 2017 o 14.00 na Javorke.

Záujemcovia o osemročné štúdium (žiaci 5. ročníka základnej školy) si budú môcť vyskúšať prijímačky na nečisto – tentokrát zo slovenského jazyka.

Tešíme sa na teba ;) Tvoja Javorka